J.Embiido karjeros rungtynės grąžino Filadelfijai viltį atkrintamųjų serijoje

Joelis Embiidas sužaidė įspūdingiausias karjeros rungtynes NBA atkrintamosiose varžybose, o jo vedami „Philadelphia 76ers“ sugrąžino intrigą serijoje su „New York Knicks“. Net pusšimtį taškų suvertęs kamerūnietis nulėmė „Sixers“ laimėjimą namuose 125:114 (27:29, 28:29, 43:27, 27:29).

„76ers“ serijoje iki keturių pergalių dabar atsilieka 1-2. Ketvirtosios rungtynės sekmadienį taip pat bus žaidžiamos Filadelfijoje.

Vis dar menisko traumos padarinius jaučiantis J.Embiidas sužaidė neįtikėtinas rungtynes. 30-metis vidurio puolėjas per 40 minučių pelnė net 50 taškų (8/12 dvit., 5/7 trit., 19/21 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Iki šiol jo karjeros rekordas atkrintamosiose buvo 40 taškų. Reguliariajame sezone prieš kelis mėnesius J.Embiidas buvo pelnęs net 70 taškų.

„76ers“ vedlys pasiekė ir šių metų atkrintamųjų rezultatyvumo rekordą. Iki šiol joks kitas žaidėjas nebuvo pelnęs net 40 taškų.

Be to, J.Embiidas tapo pirmuoju 50 taškų į „Knicks“ krepšį atkrintamosiose įmetusiu žaidėju nuo Michaelo Jordano, kuris 1993 metais suvertė net 54.

Pirmajame kėlinyje vidurio puolėjas įsivėlė ir į konfliktą su „Knicks“ gynėju Donte DiVincenzo, o po kelių akimirkų užsidirbo nesportinę pražangą už sugriebtą Mitchello Robinsono koją.

Nė viena komanda per pirmuosius du rungtynių kėlinius neįrodė savo pranašumo, kuris nė sykio nesiekė daugiau nei 5 taškų, o įpusėjus mačui „Knicks“ nežymiai buvo priekyje – 58:55.

Tiesa, Niujorko ekipa antrajame kėlinyje neteko svarbaus savo rotacijos žaidėjo M.Robinsono – vidurio puolėjas, turbūt geriausiai galintis gintis prieš J.Embiidą, skaudžiai pasisuko čiurną, dėl kurios šiame sezone buvo praleidęs be krepšinio net keturis mėnesius.

„76ers“ į priekį šovė po ilgosios pertraukos. 10 greitų taškų pelnė Tyrese'as Maxey, tuomet tris tritaškius iš eilės pataikė J.Embiidas, o 18:6 spurtą surengę šeimininkai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 82:72.

Iš viso „76ers“ per trečią ketvirtį pataikė net 9 tritaškius iš 12, J.Embiidas per kėlinį pelnė 18 taškų, o 43:27 ketvirtį laimėję Filadelfijos krepšininkai atitrūko 98:85.

„Knicks“ ketvirtajame kėlinyje bandė tempti geriausias rungtynes šių metų atkrintamosiose sužaidęs Jalenas Brunsonas, o likus kiek daugiau nei minutei skirtumas aptirpo iki 7 taškų (113:120), bet pakartoti stebuklo, kurį „Knicks“ padarė antrųjų rungtynių pabaigoje, svečiai nesugebėjo ir turėjo pripažinti pirmą pralaimėjimą šių metų atkrintamosiose.

Neišgelbėjo niujorkiečių ir įspūdingas J.Brunsono žaidimas. Gynėjas per 45 minutes pelnė net 39 taškus (10/20 dvit., 3/7 trit., 10/12 baud.) ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų.

„76ers“: Joelis Embiidas 50 (8/12 dvit., 5/7 trit., 19/21 baud., 8 atk. kam.), Tyrese'as Maxey 25 (9/21 met., 7 rez. perd.), Kelly Oubre 15 (7 atk. kam.), Cameronas Payne'as 11.

„Knicks“: Jalenas Brunsonas 39 (13/27 met., 10/12 baud., 13 rez. perd.), Joshas Hartas 20 (4/8 trit., 6 rez. perd.), OG Anunoby 17, Isaiah Hartensteinas 14 (7/11 dvit.).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas