LeBronui neįveikiami NBA čempionai – per žingsnį nuo kito etapo

LeBronas Jamesas ir „Los Angeles Lakers“ atsidūrė per vieną pralaimėjimą nuo sezono pabaigos. Vėl dviženklį pranašumą iššvaistę „ežeriečiai“ namuose 105:112 (33:23, 20:26, 22:34, 30:29) nusileido „Denver Nuggets“ ir NBA atkrintamųjų serijoje iki keturių pergalių atsilieka jau 0-3.

Per visą NBA istoriją dar nė viena komanda nesugebėjo laimėti serijos, kai nusileido varžovams per pirmus tris susitikimus. Tokių atvejų iki šiol buvo jau 151.

„Neįmanomą misiją“ „Lakers“ pradės vykdyti naktį iš šeštadienio į sekmadienį, kai ketvirtosios serijos rungtynės vėl bus žaidžiamos Los Andžele.

Iš viso „Nuggets“ varžovus iš Los Andželo pranoko jau 11 kartą iš eilės. Tai – ilgiausia L.Jameso pralaimėjimų serija prieš vieną komandą per jo 21 metų karjerą.

Net 20 taškų pranašumą antrajame susitikime iššvaistę ir paskutinę sekundę po Jamalo Murray metimo kritę „Lakers“ energingai pradėjo trečiąjį mačą, kai pelnė pirmuosius 8 rungtynių taškus, o pirmąjį kėlinį laimėjo 33:23.

Antrajame šeimininkai turėjo ir 12 taškų pranašumą, bet NBA čempionai „Nuggets“ krepšininkai jį kiek apkarpė iki ilgosios pertraukos – 49:53.

Denveris iniciatyvą galutinai perėmė po ilgosios pertraukos. Svečiai po ilgo laiko išlygino rezultatą 55:55, o Michaelas Porteris netrukus tritaškiu pirmą kartą išvedė savo komandą į priekį – 58:55.

Trečiajame kėlinyje dominavęs ir 10 taškų pelnęs Aaronas Gordonas padėjo „Nuggets“ susikurti dviženklę persvarą (73:63), o „Lakers“ negelbėjo net ir 14 taškų per ketvirtį sumetęs Anthony Davisas – prieš paskutines 12 minučių šeimininkai atsiliko 75:83.

Ketvirtajame kėlinyje atsitiesti „Lakers“ nesugebėjo. „Nuggets“ spurtu 7:0 užpūtė visas varžovų viltis, kai skirtumas išaugo iki 104:89, o „geltonieji“ tik paskutinę minutę kiek aptirpdė varžovų pranašumą.

„Nuggets“ gretose net keturi žaidėjai – A.Gordonas, Nikola Jokičius, Jamalas Murray ir M.Porteris – pelnė po 20 ar daugiau taškų.

„Lakers“ neišgelbėjo ir puikus A.Daviso pasirodymas – aukštaūgis įmetė 33 taškus (14/23 dvit., 5/7 baud.) ir sugriebė 15 kamuolių. Tiesa, AD ir vėl buvo beveik nematomas ketvirtame kėlinyje, per kurį sukrapštė tik 3 taškelius.

„Lakers“: Anthony Davisas 33 (14/23 dvit., 15 atk. kam.), LeBronas Jamesas 26 (11/14 dvit., 1/6 trit., 9 rez. perd.), Austinas Reavesas 22 (8/17 met.).

„Nuggets“: Aaronas Gordonas 29 (12/17 dvit., 15 atk. kam.), Nikola Jokičius 24 (9/12 dvit., 15 atk. kam., 9 rez. perd.), Jamalas Murray 22 (8/21 met., 9 rez. perd.), Michaelas Porteris 20 (10 atk. kam.).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas