03 28 /19:18

Šansai didėja: E.Sumnerio vakarėlis „Žalgirio“ arenoje užgesino „Olimpia“ žvaigždes

Nagais ir dantimis dėl Eurolygos įkrintamųjų kovojantis Kauno „Žalgiris“ (14-18) didina savo šansus.

Trumpai, bet kone tobulai žaidęs Edmondas Sumneris užkūrė Andrea Trinchieri auklėtinius, kurie žūtbūtinėje kovoje 87:73 (14:17, 21:20, 24:17, 28:19) patiesė turnyrinės lentelės kaimyną Milano „OIimpia“ (14-18) žvaigždyną.

Itin įspūdingai E.Sumneris sužaidė ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai klaidinančiais judesiais vos nepasodino ant parketo varžovo Alexo Poythresso, o išsilaisvinęs įskraidino tolimą metimą (78:68).

Tik 15 minučių žaidęs E.Sumneris gerino karjeros Europoje rekordus ir taškų (17), ir naudingumo balų (28) grafose.

Jis pataikė visus savo dvitaškius (4/4), tritaškius (2/2) ir prametė tik vieną baudos metimą (3/4). Energija ir šypsena tiesiog spinduliavęs amerikietis dar perėmė 2 kamuolius iš varžovų ir 3 atkovojo, atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Aš ir pats jo klausiau po rungtynių: kur tu buvai anksčiau?“ – šypsojosi A.Trinchieri, paklaustas apie fantastišką E.Sumnerio pasirodymą.

Iškovojęs trečią pergalę iš eilės „Žalgiris“ padidino šansus įšokti į Eurolygos įkrintamųjų traukinį. Tiesa, Lietuvos čempionai vis dar yra priklausomi nuo kitų komandų rezultatų.

Šiuo metu, pagal pergalių skaičių (14), žalgiriečiai pavijo reikalingą 10-ąją poziciją. Vis dėlto Belgrado „Partizan“ ir Stambulo „Anadolu Efes“ (po 14-17) dar žais savo rungtynes.

Standings provided by Sofascore

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 20 (2/5 trit.), Edmondas Sumneris 17 (4/4 dvit., 2/2 trit., 5 rez. perd., 28 naud.), Arnas Butkevičius 13 (3/7 trit.), Lukas Lekavičius 10 (2/2 trit.), Kevarriusas Hayesas 8 (6 atk. kam.), Laurynas Birutis 7 (7 atk. kam.).

„Olimpia“: Nikola Mirotičius 19 (7 atk. kam.), Shabazzas Napieras 17 (2/4 trit.), Shavonas Shieldsas 11 (2/6 trit., 4 klaid.), Stefano Tonutas 8 (2/2 trit.), Alexas Poythressas 7.

Kitas rungtynes Eurolygoje „Žalgiris“ žais balandžio 4 d. išvykoje su „Monaco“ ekipa, o reguliarųjį sezoną užbaigs akistata namuose balandžio 11-ąją su karališkuoju Madrido „Real“ klubu, jau užsitikrinusiu pirmąją vietą.

Ketvirtas kėlinys

40 min. Viskas! Pergalė! (87:73).

40 min. Į aikštę žengia D.Butka ir D.Lavrinovičius, kuris pelno ir vieną tašką baudos metimu. E.Sumneris išlydimas plojimais.

40 min. A.Butkevičius deda tašką (84:70). K.Hayeso dėjimas jį dar paryškina (86:70).

39 min. K.Evansas prideda du su pražanga!! (81:68).

38 min. Ed-mon-das Sum-ne-ris!! Varžovas po klaidinančių „Žalgirio“ legionieriaus judesių vos neprisėda ant parketo, o šio vakaro šeimininkų žvaigždė įskraidina tritaškį. Arena šėlsta! (78:68). E.Sumneris vis dar nėra prametęs nė vieno metimo ir pridėjęs 5 rezultatyvius perdavimus.

37 min. A.Butkevičiaus tritaškis! (75:68).

36 min. Niekas dar nebaigta... Sh.Napieras įmeta iš toli (72:68).

35 min. Ką išdarinėja E.Sumneris! Drąsus ir taiklus dvitaškis paskutinę atakos sekundę! Du su pražanga prideda ir K.Evansas (71:63).

34 min. Košmariškai iki tol žaidęs Sh.Shieldsas dviem tritaškiais išlaiko „Olimpia“ ekipą rungtynėse (66:60).

33 min. E.Sumnerio tritaškis! K.Hayeso dėjimas! Ir pirmą sykį dviženklis skirtumas tarp komandų (64:54).

31 min. E.Messina prašo peržiūros, bet teisėjai net ir po jos suklysta į „Žalgirio“ pusę – nepamatydami, kad kamuolys į užribį išskriejo nuo A.Butkevičiaus kojos.

Trečias kėlinys

30 min. Keturis taškus iš eilės pelnantis N.Mirotičius gesina „Žalgirio“ spurtą, bet L.Lekavičius įskraidina tritaškį (59:52). Deja, kamuolį puolime sugriebęs J.Voightmanas spėja išprovokuoti pražangą (59:54).

29 min. E.Sumneris toliau siaučia! Puikus amerikiečio perdavimas ir K.Hayeso dėjimas! (56:48).

28 min. Tritaškiu atsako ir K.Evansas, bet netrukus užsidirba trečiąją asmeninę pražangą ir priverstinai sėda ant suolo (52:48).

27 min. Dar du E.Sumnerio taškai! Deja, N.Mirotičius įmeta iš toli (49:46).

25 min. Sh.Napieras toliau tinginiauja gynyboje ir šįkart tuo naudojasi E.Sumneris. Netrukus dėjimą po pavogto kamuolio prideda K.Evansas (45:40).

23 min. „Žalgiris“ nepataiko, bet ima kamuolius (tris iš eilės) tol, kol E.Ulanovo dvitaškis galiausiai pasiekia tikslą. Šeimininkai turi jau 10 puolime atkovotų kamuolių (39:39).

22 min. D.Giedraitis naudojasi Sh.Napiero pasyvumu gynyboje ir lygina rezultatą (37:37).

Antras kėlinys

20 min. Keeenanas! Pirmas „Žalgirio“ lyderio, kuriam varžovai skiria ypatingą dėmesį, tritaškis (35:37).

19 min. S.Tonutas įskraidina du tritaškius... (32:37).

17 min. Varžovai pataiko pirmą savo tritaškį, bet tuo pačiu – metimu paskutinę atakos sekundę – atsako ir A.Butkevičius (30:31).

16 min. Du puikūs A.Butkevičiaus epizodai – gynyboje provokuoja N.Mirotičiaus pražangą, o puolime pelno du su pražanga. Deja, baudos metimas vėl skrieja pro šalį... (27:28).

14 min. L.Lekavičius demonstruoja puikią energiją puolime (23:22), bet gynyboje kenčia nuo Sh.Napiero atakų (23:24).

13 min. Derinys B.Manekui ir trys taškai krepšyje! 20:20.

11 min. Rungtynės ir toliau vyksta be tritaškių. „Žalgiris“ – 0/6, „Olimpia“ – 0/3. Šeimininkai atsilieka 15:17.

Pirmas kėlinys

10 min. Nuo suolo pakilęs E.Sumneris daro dvi klaidas iš eilės, o „Olimpia“ tęsia spurtą po E.Messinos minutės pertraukėlės 12:2. Svečiai pirmauja 17:12, bet paskutinius taškus kėlinyje pelno E.Sumneris (14:17). Kol kas dominuoja gynyba.

7 min. N.Mirotičius demonstruoja klasę – dvitaškius meta neužsikirsdamas, o svečiai vėl pirmauja (12:13).

5 min. L.Birutis įmeta savo firminį metimą viena ranka, „Olimpia“ klysta, o E.Ulanovas taikliai užbaigia greitą ataką (10:5). E.Messina prašo pertraukėlės.

3 min. A.Butkevičiaus taškai su pražanga! Deja, baudos metimas – netaiklus (4:4).

2 min. „Žalgiris“ išsiveržia į priekį po D.Giedraičio prasiveržimo, bet „Olimpia“ žvaigždės N.Mirotičius ir Sh.Shieldas atsako taikliais metimais iš vidutinio nuotolio (2:4).

„Žalgirio“ starto penketas – kiek neįprastas: K.Evansas, D.Giedraitis, A.Butkevičius, E.Ulanovas (sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje) ir L.Birutis.

Prieš rungtynes

A.Trinchieri vakar teigė, kad į kovą su Milano klubu „Žalgiris“ stos be traumuotų Rolando Šmito ir Karolio Lukošiūno. Tiesa, latvis darė apšilimą, po kurio turėjo paaiškėti, ar jis galės žaisti šį vakarą. Deja, skausmus vis dar jaučiantis aukštaūgis padėti negalės.

15min nuotr./Rolandas Šmitas daro apšilimą

Teorinius šansus – įvertintus vos 2,3 proc. – pakilti į 10 vietą ir patekti į Eurolygos įkrintamąsias išsaugančių kauniečių viltys gali dužti jau šį vakarą – apie blogiausius scenarijus skaitykite čia.

Tačiau pergalė išsaugotų viltį ir teorinius skaičiavimus tik sustiprintų.

„Mūsų šansai – maži, bet mes jų dar turime“, – pabrėžė A.Trinchieri.

Nuostolių turės ir „Olimpia“. Pasak E.Messinos, Kaune neišvysime Billy Barono ir Giampaolo Ricci, tačiau Shabazzas Napieras ir Maodo Lo bus pasiruošę žaisti.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes „Mediolanum Forum“ arenoje Milane 83:70 laimėjo dar Kazio Maksvyčio treniruojami Lietuvos čempionai.

Abu klubai prieš ketvirtadienio akistatą skaičiuoja dviejų pergalių serijas Eurolygoje. Vienu laimėjimu daugiau turinti „Olimpia“ šiuo metu dalinasi 10–12 pozicijas, bet „Žalgiris“ lipa ant kulnų – yra 14–15.