Šaras švenčia: „Fenerbahče“ laimėjo pratęsimą Monake ir perėmė namų pranašumą

„Monaco“ ir Donatas Motiejūnas pirmavo beveik visų rungtynių metu, turėjo ir 14 taškų persvarą, tačiau galiausiai turėjo žaisti pratęsimą, po kurio plačiai šypsojosi Šarūnas Jasikevičius ir jo treniruojama Stambulo „Fenerbahče“.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Vida Press nuotr.

Turkijos klubas laimėjo 95:91 (15:26, 22:20, 23:15, 21:20, 14:10), ketvirtfinalio serijoje iki 3 pergalių išsiveržė į priekį 1:0, o svarbiausia – perėmė namų aikštės pranašumą.

Rungtynių pradžia „Monaco“ nieko blogo nežadėjo. D.Motiejūnas pradėjo dviem taikliais tritaškiais, o šeimininkai – pavyzdine gynyba.

Šeimininkai visiškai surakino „Fenerbahče“ puolimą ir pirmavo 14:4, 21:8. Galiausiai turėjo ir 14 taškų pranašumą (34:20).

Akivaizdžiai nusivylęs savo komandos žaidimu Šaras per pertrauką džiaugėsi tik vienu dalyku. „Kad deficitas – tik 9 taškai“, – teigė jis.

„Fenerbahče“ dėl traumos dar prarado ir Scottie Wilbekiną, bet trečiajame kėlinyje ėmė pulti greičiau ir tiksliau. Skirtumas tarp komandų susitraukė iki minimalaus (52:51).

Priešpaskutinę minutę Nigelas Hayesas-Davisas įmetė du su pražanga ir jau „Fenerbahče“ pirmavo 4 taškais (76:80).

Visus savo tritaškius iki tol prametęs Jaronas Blossomgame'as tuomet nesuklydo, „Monaco“ dar atėmė kamuolį ir vėl pirmavo (81:80).

Tris baudų metimus iš eilės prametęs Nickas Calathesas ketvirtąją šiaip ne taip įrideno ir rezultatą išlygino (81:81). Pratęsimas.

Per papildomas 5 minutes iniciatyvą savo rankose jau laikė „Fenerbahče“, kuri atitrūko (86:94) ir itin svarbios pergalės nebepaleido.

D.Motiejūnas per 21 minutę pelnė 12 taškų (1/1 dvit., 2/2 trit., 4/6 baud.), sugriebė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, 4 sykius prasižengė ir surinko 14 naudingumo balų.

Šiose rungtynėse vienu iš teisėjų dirbo lietuvis Artūras Šukys.

„Monaco“: Elie Okobo 19 (2/8 trit.), Jordanas Loydas ir Mike‘as Jamesas (1/6 trit.) – po 16, Donatas Motiejūnas 12, Alpha Diallo 10, Jaronas Blossomgame‘as (9 atk. kam.) ir Johnas Brownas – po 8.

„Fenerbahče“: Nigelas Hayesas-Davisas 19 (7 atk. kam.), Nickas Calathesas 17 (2/4 trit., 5 atk. kam.), Nathanas Sestina 16 (4/5 trit., 6 atk. kam.), Tyleris Dorsey 13 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Marko Guduričius 11 (5 rez. perd.).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas