Lietuvos dvidešimtmečių medalių viltis užpūtė graikai

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė baigė kovą dėl medalių Europos čempionate Gdynėje. Laimono Eglinsko auklėtiniai ketvirtfinalyje 82:87 (21:19, 18:18, 21:27, 22:23) nusileido Graikijos bendraamžiams.

Rungtynių favoritais laikyti lietuviai laimėjo pirmą kėlinį 21:19, o nežymų pranašumą išlaikė ir įpusėjus mačui – 39:37.

Graikai iniciatyvą perėmė trečiajame kėlinyje, kurį užbaigė atkarpa 9:4 ir įgijo pranašumą – 64:60.

Ketvirto ketvirčio viduryje graikai šovė į priekį dviženkliu skirtumu (80:67), o likus mažiau nei trims minutėms turėjo rekordinę 14 taškų persvarą - 83:69.

Lietuviai dar bandė gelbėtis, spurtuodami 11:0 ir likus mažiau nei 20 sekundžių priartėdami iki vieno tolimo atstumo (80:83), bet graikai Ioannis Karakostas ir Nikolaos Plotas ramiai sumetė baudų metimus, o mūsiškių desperatiški bandymai buvo nesėkmingi.

Oponentai pristabdė lietuvių lyderius. Paulius Murauskas pelnė 15 taškų, bet realizavo tik 6 metimus iš 16. Motiejus Krivas pasižymėjo tik 9 taškais ir 5 atkovotais kamuoliais bei nebaigė rungtynių, nes trečiajame kėlinyje užsidirbo antrą techninę pražangą ir buvo pašalintas.

Lietuviai grupių etape užėmė antrąją vietą, praleidę į priekį slovėnus, o aštuntfinalyje nugalėjo juodkalniečius.

Graikai grupėje netikėtai liko paskutiniai ketvirti, bet aštuntfinalyje nugalėjo Izraelį.

Pralaimėję mūsiškiai Lenkijoje pratęs kovas žaisdami tik dėl 5-8 vietų, kai susigrums su Ispanija.

Lietuva: Paulius Murauskas (5/9 dvit., 1/6 trit., 8 atk. kam.) ir Kristupas Keinys (6/9 met., 7 atk. kam.) po 15, Kajus Kublickas 12 (4/14 met., 6 rez. perd.), Matas Vokietaitis 11 (15 atk. kam.), Rokas Jocys (1/7 trit.) ir Motiejus Krivas po 9.

Graikija: Ioannis Karakostas 20 (5 rez. perd., 5 kld.), Nikolaos Plotas 17, Vangelis Zougris 16 (9 atk. kam.), Alexandros Samodurovas 12.

Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai
30 metų su ypatingais vaikais dirbanti mokytoja Irutė: neįsivaizduoju, kaip galime skirstyti vaikus