Dužusios viltys: lemiamu metu sustoję Lietuvos septyniolikmečiai baigė kovas dėl medalių

Apmaudų pralaimėjimą pasaulio septyniolikmečių čempionate patyrė Lietuvos rinktinė, kuri ketvirtfinalyje 65:73 nusileido Naujosios Zelandijos krepšininkams ir baigė kovą dėl medalių.
Ignas Urbonas
Ignas Urbonas / FIBA nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Dabar lietuviams liko garbės kovos dėl žemesnių pozicijų.

Mačą lietuviai pradėjo pakiliai, greitai perėmė iniciatyvą, trečiojo kėlinio pradžioje susikrovė dviženklį pranašumą (50:40). Tačiau tuomet lietuviai pradėjo strigti, o tuo pasinaudoję zelandai spurtavo 25:7 bei likus 3,5 minutės iki mačo pabaigos lietuviai atsiliko 8 taškais (57:65).

Likus minutei zelandai turėjo 6 taškų pranašumą (68:62), visgi netrukus Kajus Mikalauskas įsmeigė tritaškį (65:68), kitoje atakoje varžovai prametė, tačiau puolime atsikovojo kamuolį ir likus 15 sekundžių sumetė abi baudas (70:65).

Per likusį laiką lietuviai nebeišsigelbėjo ir baigė kovas dėl medalių.

Nuo pralaimėjimo lietuvių neišgelbėjo Ignas Urbonas, kuris surinko 16 taškų, 8 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus ir 22 naudingumo balus.

Lietuva: Ignas Urbonas 16 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Majus Bulanovas 12, Artūras Butajevas 11 (16 atk. kam.), Kajus Mikalauskas 9.

Naujoji Zelandija: Oscaras Goodmanas 19 (10 atk. kam.), Jacksonas Kissas 17, Haydenas Jonesas 13 (13 atk. kam.).