Lyderio netekę Lietuvos 17-mečiai dramatiškai palaužė Kanadą

Lietuvos jaunieji krepšinio talentai parodė charakterį Kanadai per pasaulio jaunimo (iki 17 metų) rungtynės dėl 5-8 vietų.
Lietuvos jaunimo (iki 17 metų) krepšinio rinktinė.
Lietuvos jaunimo (iki 17 metų) krepšinio rinktinė. / FIBA nuotr.

Nors rungtynės labiau dėl garbės, Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinė šeštadienį pademonstravo valią, likusi be Dovydo Buikos per paskutines rungtynių minutes ir pratęsimą.

Pasaulio jaunimo čempionato Turkijoje varžybose dėl 5-8 vietų Tomo Urbelionio treniruojami Lietuvos krepšininkai 106:104 po pratęsimo palaužė Kanadą, radę kitus lyderius.

Artūras Butajevas pelnė 16 taškų, atkovojo net 19 kamuolių (33 naudingumo balai) ir blokavo 3 metimus – paskutinis jų buvo lemtingas.

FIBA nuotr./Lietuvos jaunimo (iki 17 metų) krepšinio rinktinė. Artūras Butajevas

Ignas Urbonas su 22 taškais buvo rezultatyviausias, o be minėtų žaidėjų dar ir Majus Bulanovas (15 taškų), Kajus Mikalauskas (12) bei Mantas Liutkevičius (10) pelnė dviženkles taškų sumas.

FIBA nuotr./Lietuvos jaunimo (iki 17 metų) krepšinio rinktinė. Ignas Urbonas

Dramatiškose rungtynėse Stambule lietuviai likus žaisti dvi minutes iki ketvirto kėlinio pabaigos prarado savo lyderį.

Dovydas Buika buvo pelnęs 19 taškų, atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus, bet skausmingai pasitempė čiurną prie lygaus rezultato (81:81).

Jis neslėpė skausmo, kai gydytoja dėjo ledo ant kojos priekio, o tada su komandos draugų pagalba paliko aikštę.

FIBA nuotr./Lietuvos jaunimo (iki 17 metų) krepšinio rinktinė. Dovydas Buika

Lietuviai buvo atsilikę tuo metu, bet svarbius tritaškius pataikė Mantas Liutkevičius ir Majus Bulanovas.

Per pratęsimą lietuviai įgijo persvarą, bet rungtynės baigėsi dramatiškai.

Atrdodė, kad pergalę baudų metimais įtvirtino Kajus Mikalauskas likus žaisti 3,8 sek. padidinęs pranašumą iki 106:103.

Nors po lietuvių pražangos kanadietis Jordanas Charlesas įmetė pirmą baudą, jo greitas bandymas tyčia pramesti antrą buvo traktuojamas kaip neteisėtas.

Bet tada lietuviai suklydo išsimesdami kamuolį iš užribio ir likus porai sekundžių J.Charlesas dar suskubo atakuoti. Jo metimą blokavo A.Butajevas, iš džiaugsmo iškart parodęs visiems „stogo“ kombinaciją.

Kitose rungtynėse dėl 5-8 vietų dar žais Ispanija ir Puerto Rikas.

Su šios poros nugalėtoju 5-6 vietų rungtynėse sekmadienį ir susitiks lietuviai.

Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai
30 metų su ypatingais vaikais dirbanti mokytoja Irutė: neįsivaizduoju, kaip galime skirstyti vaikus