Pranašumą iššvaistę Lietuvos septyniolikmečiai dramatiškai žengė į ketvirtfinalį

Lietuvos septyniolikmečių rinktinė tęsia žygį dėl medalių FIBA pasaulio čempionate. Lietuviai aštuntfinalyje 76:70 (15:19, 24:10, 18:23, 19:18) įveikė Kinijos rinktinę ir žengė į ketvirtfinalį.
Artūras Butajevas
Artūras Butajevas / FIBA
Temos: 1 Krepšinis

Ketvirtfinalyje lietuviai susikaus su Naująja Zelandija arba Egiptu.

Prasidėjus trečiajam kėliniui lietuviai turėjo dviženklį pranašumą (46:33), tačiau tuomet sustojo: kinai smogė spurtu 19:7 ir sumažino skirtumą iki minimumo (52:53).

Likus 3 minutėms iki rungtynių pabaigos lietuviai atsiliko 65:68, tačiau tuomet Kajus Mikalauskas smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą (68:68).

Likus žaisti mažiau nei pusantros minutės Dovydas Buika išvedė lietuvius į priekį (72:70), kitos dvi kinų atakos buvo netikslios, o likus 14 sekundžių Artūras Butajevas baudų metimais nutolino lietuvius per 4 taškus (74:70).

Per likusį laiką Kinijos jaunimas neišsigelbėjo ir lietuviai triumfavo.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė iššovęs K.Mikalauskas, kuris per 22,5 minutės surinko 19 taškų, 2 atkovotus kamuolius ir 15 naudingumo balų.

Naudingiausiai rungtyniavo Dovydas Buika, kuris per 31 minutę pasižymėjo 17 taškų, 6 atkovotais kamuoliais, 6 rezultatyviais perdavimais ir 20 naudingumo balų.

Lietuva: Kajus Mikalauskas 19, Dovydas Buika 17 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Artūras Butajevas 15 (5 atk. kam.), Ignas Urbonas 10 (10 atk. kam.), Majus Bulanovas 6.

Kinija: Boyuanas Zhangas 28 (6 atk. kam.), Yuezhou Li 11, Li Liu 9 (5 atk. kam.).