2019 12 01

LKL lyderių dvikovoje – KC Riverso tritaškių vakarėlis ir „Žalgirio“ pergalė prieš „Neptūną“

Eurolygoje nesėkmių ruožą išgyvenantis Kauno „Žalgiris“ toliau išlieka nepralaimėjęs Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai sekmadienį namuose puikiai atakavo iš toli ir 100:82 (23:17, 19:23, 24:18, 34:24) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“.
KC Rivers
KC Rivers / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai iš Klaipėdos, kurie greitai susikrovė persvarą 13:5, bet „Žalgiris“ žaibiškai priartėjo prie varžovų ir dar prieš pirmojo kėlinio pabaigą išsiveržė į priekį.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Neptūno“ treneris Tomas Rinkevičius užsidirbo techninę pražangą už tai, kad nesuvaldė emocijų, bet jo žaidėjai aikštėje jautėsi gan užtikrintai. Į didžiąją pertrauką komandos išžygiavo „Žalgiriui“ pirmaujant dviem taškais (42:40).

Po pertraukos žalgiriečiai į aikštę grįžo agresyvesni ir žingsnis po žingsnio susikrovė dviženklę persvarą prieš pat trečiojo kėlinio pabaigą (66:56).

Tomas Delininkaitis lemiamo ketvirčio pradžioje buvo įpūtęs intrigos tritaškiu, tačiau „Žalgiris“ greitai perėmė vadeles į savo rankas ir užtikrintai nužygiavo į pergalę.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./K.C. Rivers

KC Riversas buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose. Net 6 tritaškius pataikęs „Žalgirio“ naujokas iš viso pelnė 18 taškų.

„Žalgiriui“ priklausantis Gytis Masiulis pralaimėjusiems pelnė 15 taškų, atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 23 naudingumo balus.

Per paskutines dvejas Eurolygos rungtynes vos 5 tolimus metimus pataikęs „Žalgiris“ į „Neptūno“ krepšį iš viso sumetė net 13 tritaškių iš 23, o tai – aukštas 56 proc. pataikymo procentas.

Kauniečiai prarado tik 8 kamuolius, nors ir „Neptūnas“ daug dovanų nedalino – suklydo 12 kartų.

Tiesa, „Neptūno“ klaidas žalgiriečiai išnaudojo gerai – surinko 21 tašką.

„Žalgiris“: KC Riversas 18 (6/7 trit., 3 rez. perd., 17 naud. bal.), Z.LeDay 15 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 11, N.Hayesas ir J.Landale'as (8 atk. kam.) po 10.

„Neptūnas“: G.Masiulis 15, D.Gailius 13, A.Williamsonas 11.

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – Neptūnas“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 100:82

40 min. Rungtynės baigėsi.

39 min. Iš toli pataikė ir K.Lukošiūnas – 92:73.

38 min. Panašu, kad paskutinės minutės bus tik formalumas. Šeimininkų pranašumas laikėsi didelis – 89:71.

36 min. T.Sedekerskis pelnė gražius du taškus, bet KC Riversas dar kartą smeigė iš toli. Z.LeDay dar pridėjo dėjimą iš viršaus – 84:68.

35 min. KC Riversas pataikė jau penktąjį tritaškį šiandien – 79:64.

34 min. Po N.Hayeso dvitaškio „Žalgiris“ dar padidino pranašumą – 76:62.

33 min. J.Landale'as pataikė tritaškį ir skirtumas vėl dviženklis – 72:62.

32 min. T.Delininkaitis užsidirbo nesportinę pražangą, kurią taškais vertė N.Hayesas ir Th.Walkupas – 69:61.

31 min. A.Williamsonas ir S.Galdikas susirinko po keturias asmenines pražangas, tad „Neptūnui“ kilo problemos dėl vidurio puolėjų likimo.

T.Delininkaitis įsmeigė tritaškį, o piktas Šaras prašė minutės pertraukėlės. „Žalgirio“ pranašumas sumažėjo – 66:61.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 66:58

30 min. M.Gebenas pirmą kartą šiandien sukrovė dviženklę persvarą, kurią paskutinę kėlinio sekundę sumažino O.Olisevičius.

27 min. G.Masiulis pelnė penkis taškus iš eilės, bet KC Riversas smeigė iš toli ir vėl nutolino „Žalgirį“ – 62:55.

26 min. Z.LeDay buvo padidinęs skirtumą iki devynių taškų, bet D.Gailius sumažino deficitą – 56:50.

24 min. Gražus Th.Walkupo prasiveržimas ir dvitaškis su pražanga – 52:64.

23 min. Dvi „Neptūno“ klaidos iš eilės, dar vienas Z.LeDay dėjimas iš viršaus ir svečiai šaukė pasitarimą. Žalgiriečiai pirmavo – 49:44.

22 min. KC Riversas pataikė iš toli, o Z.LeDay įkrovė iš viršaus – 47:44.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 42:40

20 min. Puikus L.Lekavičiaus reidas, į kurį dvitaškiu atsakė ir M.Jogėla.

Už vaidybą techninę pražangą užsidirbo Dž.Slavinskas.

19 min. „Žalgiris“ toliau laikėsi priekyje, tačiau pranašumas buvo labai slidus – 39:37.

15 min. N.Hayesas pataikė iš toli – 33:28.

14 min. D.Gailius pataikė tritaškį per A.Milaknio rankas. „Žalgiris“ vis dar priekyje – 30:28.

12 min. Technine pražanga buvo nubaustas T.Rinkevičius. Treneris iš nepasitenkinimo dar sviedė į žemę vandens butelį.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 23:17

10 min. L.Lekavičius paskutinę kėlinio sekundę pataikė iš vidutinio nuotolio – 23:17.

9 min. Z.LeDay dvitaškiu toliau laikė „Žalgirį“ priekyje – 19:17.

8 min. J.Landale'as tritaškiu išvedė savo ekipą į priekį – 14:13.

7 min. Neptūniečiai pakeitė gynybos sistema ir ėmė gintis aikšte.

6 min. G.Masiulis pataikė tritaškį ir „Neptūno“ persvara didėjo iki aštuonių, bet E.Ulanovas atsakė tuo pačiu. „Neptūnas“ priekyje – 13:8.

4 min. E.Ulanovas pataikė tritaškį paskutinę atakos sekundę, o T.Sedekerskis grąžino persvarą klaipėdiečiams. Tolimą šūvį dar įskraidino D.Gailius – 10:5.

2 min. S.Galdikas atidarė taškų sąskaitą, kai laikrodis jau buvo pradėjęs skaičiuoti antrąją minutę. Klaipėdiečiai priekyje – 2:0.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Rokas Jokubaitis, KC Riversas, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Martinas Gebenas.

„Neptūnas“: Žygimantas Janavičius, Deividas Gailius, Tadas Sedekerskis, Gytis Masiulis, Simas Galdikas.