2022 11 14

Monstras D.Sabonis – istorinius skaičius rinkęs lietuvis dominavo prieš NBA čempionus

26 taškai ir 22 atkovoti kamuoliai – Domantas Sabonis tiesiog dominavo grumtynėse su NBA čempione „Golden State Warriors“ (5-7) ekipa.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Fantastiškai žaidusiam lietuviui nedaug pritrūko ir iki trigubo dublio – „Sacramento Kings“ (6-6) vidurio puolėjas dar išdalino ir 8 rezultatyvius perdavimus.

Ir pelnytų taškų, ir atkovotų kamuolių skaičiai – didžiausi D.Saboniui šiame sezone.

„Kings“ namie šventė saldžią pergalę 122:115 (26:39, 38:23, 34:29, 24:24).

26-erių aukštaūgis tapo pirmuoju Sakramento ekipos krepšininku, kuris mažiausiai 25 taškų, 20 atkovotų kamuolių ir 5 rezultatyvių perdavimų statistiką surinko per mažiau nei 35 minutes.

„Domantas buvo monstras. Jis buvo monstras baudos aikštelėje ir kovodamas dėl kamuolių. Kartais reikia tokių rungtynių iš tavo žvaigždžių, kad žengtum žingsnį į priekį“, – lietuvį gyrė „Kings“ treneris Mike'as Brownas.

„D.Sabonis tiesiog dominavo. Manau, varžovai žaidė geriau nei mes“, – kepurę po pralaimėjimo nukėlė ir NBA čempionų treneris Steve'as Kerras, kurio auklėtiniams tai buvo jau 7-oji nesėkmė iš tiek pat galimų šio sezono išvykose.

Sakramento ekipai tai buvo pirmoji pergalė prieš „Warriors“ po 7 pralaimėjimų tarpusavio susitikimuose iš eilės.

„Warrios“ geriau pradėjo rungtynes ir pirmavo 15 taškų skirtumu pirmajame kėlinyje (24:39), tačiau „Kings“ dar iki didžiosios pertraukos ne tik panaikino visą šį deficitą, bet ir persvėrė rezultatą (64:58).

Likus žaisti 4 minutes „Warriors“ vėl pirmavo (110:113), bet De‘Aaronas Foxas tada pelnė 5 taškus iš eilės, du pridėjo ir D.Sabonis, o „Kings“ atgal nebesidairė (119:113).

„Kings“: Domantas Sabonis 26 (8/15 dvit., 2/2 trit., 4/6 baud., 22 atk. kam., 8 rez. perd.), De'Aaronas Foxas 22 (8 rez. perd.), Keeganas Murray'us 21 (5/9 trit.), Kevinas Huerteris 17 (4/6 trit.).

„Warriors“: Stephenas Curry 27 (3/9 trit., 6 atk. kam.), Andrew Wigginsas 26 (3/9 trit.), Jordanas Poole’as 18, Klay’us Thompsonas 17 (5/13 trit., 7 atk. kam.), Kevonas Looney 8 (10 atk. kam.), Draymondas Greenas 6 (7 atk. kam., 11 rez. perd.).