„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kaip praturtinti kelionę iš sostinės į pajūrį: ką galima pamatyti pakeliui?

Vasara – kelionių metas, tačiau šiuo metu daugelis Lietuvos autostradų yra remontuojamos, o tai sukelia nemažai nepatogumų.
Pakruojo dvaras
Pakruojo dvaras / Organizatorių arch.nuotr.

Pavyzdžiui, ar žinojote, jog vykstant iš Palangos į Vilnių pro Žemaitiją ir Pakruojį maršrutas bus vos 40 km ilgesnis, tačiau įspūdžių patirsite daugiau?

Vilniečiams, norintiems išvengti spūsčių ir nepatogumų, rekomenduojame vengti autostradų ir rinktis alternatyvius maršrutus, o gal aplankyti ir kultūros ar gamtos objektus. Dalinamės keletu rekomendacijų apie tai, ką galite nuveikti keliaudami iš Vilniaus į pajūrį.

Pamatykite didžiausią gėlių ir meno festivalį Šiaurės Europoje

Organizatorių arch.nuotr./Pakruojo dvaras
Organizatorių arch.nuotr./Pakruojo dvaras

„Visą vasarą Pakruojo dvare vyks gėlių, meno ir meilės festivalis, kviečiantis dvaro svečius apsilankyti paslaptingame Viljamo Šekspyro „Vasarvidžio nakties sapno” pasaulyje.

Lankytojus pasitiks aktoriai, įkūnijantys poemos personažus, cirko artistai ir akrobatai, pramogos mažiesiems lankytojams, tad laikas dvare tikrai neprailgs”, – apsilankyti kvietė Pakruojo dvaro kancleris Giedrius Klimkevičius.

Aštuonračio muziejus

Tikru atradimu daugeliui taps privatus aštuonračio muziejus Nemakščiuose. Jeigu kada pastebėjote rudą rodyklę prieš Kryžkalnį, šįkart nepravažiuokite pro šalį.

Vos pora valandų ir sužinosite apie unikalią transporto priemonę, kurią XX a. pradžioje sukūrė Nemakščių bajoras Pšemislovas Neveravičius.

Miestelio 620 metų jubiliejaus proga aštuonratį atkūrė Dubravos eksperimentinės miškų urėdijos mechanikas, baikeris ir kolekcionierius Leonas Tamulevičius. Jis taip pat sukūrė modernią aštuonračio versiją, su kuria savaitgaliais norinčius pavežioja po apylinkes.

Kryžių kalnas

Šiaulių rajono TVIC nuotr./Kryžių kalnas
Šiaulių rajono TVIC nuotr./Kryžių kalnas

Apie 12 km į šiaurę nuo Šiaulių, laukuose, stovi piliakalnis, visas tankiai nustatytas kryžiais. Tai – garsusis Kryžių kalnas. Viduramžiais ant šio kalno stovėjo medinė pilis, kronikose vadinta Kula, kurią 1348 m. sugriovė Livonijos kariuomenė.

Ilgus metus kalnas, vadintas Pilies, Maldavimų kalnu, Jurgaičių, Domantų piliakalniu, stovėjo plikas.

Šiandien Kryžių kalnas laikomas viena iš unikaliausių šventviečių šalyje. Ant kalno ir jo šlaituose yra daugiau kaip 200 000 įvairių kryžių, koplytstulpių, šventųjų statulėlių bei paveikslų, daugiau kaip 50 kryžių įrašyta į Kultūros vertybių registrą, ant jų sukabinta daugybė rožinių ir kryželių.

Verta pastebėti, jog kiekvienas apsilankymas Kryžių kalne – unikalus ir skirtingas, kadangi kaskart čia sudėlioti vis nauji religiniai simboliai ir paveikslai, kuriuos čia palieka lankytojai.

Aplankykite Žemaitijos sostinę

Žemaitijos sostine tituluojamuose Telšiuose būtų galima praleisti visą dieną. Kita vertus, galite išsirinkti labiausiai dominančius lankytinus objektus ir stabtelėti vos trumpam.

Pavyzdžiui, ar žinojote, jog Telšiuose galite sutikti 4000 meškų? Tą lengvai padarysite užsukę į Žemaitijos turizmo informacijos centre įsikūrusį meškų muziejų.

Tuo tarpu norintys pasimėgauti Žemaitijos gamta, kviečiami pasivaikščioti Masčio ežero pakrante ar aplankyti Germanto kraštovaizdžio draustinio pažintinius takus.

Žvėrinčius

Žemaitijos turizmo informacijos centro nuotr./Žvėrinčius
Žemaitijos turizmo informacijos centro nuotr./Žvėrinčius

Gamtos mylėtojų abejingais nepaliks ir Telšių rajone įsikūręs Žvėrinčius. Tai miškininkų įkurta vieta, kuria siekiama supažindinti visuomenę su laukinių gyvūnų gyvenimu.

Gamtos apsuptyje, iš patogiai įrengtų aikštelių galima stebėti didžiųjų apuokų, lūšių ir stumbrų gyvenimus.

Taip pat laukia Žemaitukas ir Taipanė, o kantresni gali pasigrožėti elniais, danieliais ir muflonais. Mažieji taip pat ras ką nuveikti, kadangi čia įrengta žaidimų aikštelė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau