Keli grožio triukai pavargusioms akims

Akys – didžiausios išdavikės, kas dedasi moters gyvenime. Viršvalandžiai darbe, bemiegės naktys prie sergančio mažylio, audringas savaitgalis su draugais – viskas atsispindi kaip ant delno. O labai norėtųsi, kad to nebūtų. Akių nuovargį padės paslėpti naujausia kosmetika ir patikrintos naminės priemonės.
Akys
Akys / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Masažas Akys

► Tamsūs ratilai

 

Šaltuoju metų laiku su šia problema susiduria daugelis moterų ir merginų. Dėl saulės stokos, nuovargio, vitamino D trūkumo oda šviesėja, persišviečia išsiplėtę kapiliarai, todėl išryškėja tamsūs ratilai po akimis. Tiesa, jie gali atsirasti ir dėl rimtesnių priežasčių: anemijos, kepenų ar skydliaukės ligų. Jei nepadeda jokie kovos būdai  su „tamsos šešėliais“, būtina kreiptis į gydytoją.

 

Kaip sau padėti

 

Skirkite laiko poilsiui. Gydytojai teigia, kad viena dažniausių patamsėjusių paakių priežasčių yra lėtinis nuovargis ir miego trūkumas. Švedijos mokslininkai įrodė, kad grožio miegas nėra iš piršto laužtas mitas: žmonės, kuriems ilgą laiką nepavyksta išsimiegoti, atrodo daug mažiau patrauklūs nei gerai pailsėję. Be to, naktį atsinaujina odos ląstelės, ir turbūt žinote, kad suaugusiam žmogui būtina miegoti ne mažiau kaip 7 val. per parą.

 

Išbandykite kaukę. Nuo senų senovės, kad turėtų šviesius paakius, merginos ir moterys juos lepino balinančiomis žalios bulvės ir agurko kaukėmis. Ir jūs supjaustykite šias daržoves griežinėliais ir apdėkite paakius. Laikykite apie 10 minčių. Agurkų ir bulvių sultyse yra odą šviesinančio fermento.

 

Įsigykite paakių kremą. Paakių kosmetikoje paprastai būna mineralų ar augalinių medžiagų, kurios kontroliuoja odos pigmentacijos procesus ir gerina mikrocirkuliaciją.

 

Maskavimo technika. Prieš tepantis kremine pudra, reikėtų naudoti koreguojamąją priemonę – korektorių. Rihanos, Taylor Swift,  Halle Berry ir kitų Holivudo žvaigždžių vizažistas Ramy Gafni  rekomenduoja pasirinkti geltono atspalvio maskuojamąją priemonę, vienu tonu šviesesnę nei veido oda, ir ja patepti patamsėjusias vietas. Paskui veidą plonai padenkite kremine ar biria pudra. Naudokite blizgius neutralių spalvų vokų šešėlius – jie pašviesins veidą ir suteiks akims spindesio.

 

► Patinimas

 

Patinę paakiai – ne pati geriausia rytinė „dovana“ po vakarėlio ar sočios vakarienės, ypač jei ją gamindama nepagailėjote druskos. Paakiai gali paburkti ir nuo streso, nuovargio, ilgo verkimo ar alergijos. Kita vertus, jei nepadeda poilsis ir kitos priemonės, maišeliai po akimis gali liudyti, kad negaluoja inkstai.

 

Kaip sau padėti

 

Pasikliaukite šalčiu. Jei pabudote patinusiais paakiais, o jūsų laukia svarbus susitikimas ar kitas „ekstra“ atvejis, 10 minučių įdėkite metalinį šaukštą į šaldiklį. Išėmusi priglauskite prie paakių – patinimas dings akimirksniu. Tiks ir šaldytų uogų ar ledo kubeliai, suvynioti į medžiagos skiautelę. Tik nelaikykite per ilgai, kad nepakenktumėte odai.

 

Tonizuokite paakių odą. Laikiną paburkimą sumažins atvėsinti panaudoti žaliosios ar juodosios arbatos maišeliai. Jei ši problema dažnesnė, iš įvairių rūšių žolelių: ramunėlių, žaliosios arbatos, mėtų, pasigaminkite nuoviro ir užšaldykite ledo kubelius. Jais kiekvieną rytą švelniai masažuokite paakių odą. Šaldymas mažina tinimą, o žolelės stangrina.

 

Pasidarykite paakių masažą. Ryte maždaug 2–3 minutes pirštų pagalvėlėmis švelniai pamasažuokite odą aplink akis. Masažuoti reikia nuo smilkinių, apatinio voko linija link tarpuakio. Tada braukite pirštu smilkinių link, o iš ten veido kontūru žemyn iki smakro vidurio. Šiuos judesius kartokite keletą kartų. Tokiu būdu padėsite išsiskirstyti po oda susikaupusiems skysčiams.

 

Sekite, ką valgote. Paakiai gali patinti vartojant pernelyg daug druskos, nes dėl sūraus maisto skysčiai kaupiasi po oda. Tamsių ar patinusių paakių oda dažnai priskiriama vitamino K arba antioksidantų trūkumui. Tad vitaminų ieškokite ne vaistinėse, bet valgykite daugiau vaisių ir daržovių.

 

Maskavimo technika. Jei maišelių po akimis greitai atsikratyti nepavyksta, makiažo specialistas  Ramy Gafny pataria dėmesį sukoncentruoti į akis: rudu ar juodu pieštuku nubrėžkite viršutinių blakstienų liniją ir keliais sluoksniais tepkite tankinamąjį tušą.

 

► Sausos ir sudirgusios akys

 

Darbe aštuonias valandas praleidžiate prie kompiuterio, grįžusi namo, prisijungiate prie feisbuko ar skaipo paplepėti su draugėmis, paskaitinėti naujienų ar pažiūrėti filmą? Nieko nuostabaus, jei juntate, kad akys sausos kaip Sacharos dykuma. Pasak gydytojų oftalmologų, pagrindinė akių išsausėjimo priežastis – pernelyg ilgas žiūrėjimas į ekraną.

 

Kaip sau padėti

 

Gerkite daugiau vandens. Akys pradeda sausėti, kai pažeidžiama apsauginė ašarų plėvelė. Tada vanduo, sudarantis vidurinį plėvelės sluoksnį, greitai išgaruoja. Vos pajutus akių sausumą, rekomenduojama išgerti stiklinę vandens. Jeigu kasdien profilaktiškai gersite reikiamą kiekį vandens, jūsų akys bus šviesios ir spindinčios, atrodysite gražesnė ir žvalesnė. Patariama per parą išgerti bent du litrus vandens.

 

Gelsbti akių gimnastika. Kai įbedi akis į ekraną, mirksi mažiau, o juk mirksėjimas natūraliai drėkina  akių obuolius. Todėl svarbu ne tik nepamiršti dažniau mirksėti, bet ir kas dvi valandos atlikti akių pratimus. Trims sekundėms užsimerkite ir smarkiai suspauskite vokus, tada atsimerkite.  Su trumpais stabtelėjimais sukite akių obuolius į viršų, į kairę, žemyn, į dešinę, paskui pakeiskite kryptį. Kelioms sekundėms žvilgtelėkite pro langą į kuo tolesnį tašką, tada pažiūrėkite į tašką priešais save.

 

Atsakingai naudokite lęšius. Kad akys nesausėtų, prieš miegą būtinai juos išsiimkite. Prieš dėdamasi lęšius, nepamirškite į akis įsilašinti specialių lašiukų ir, žinoma, keiskite lęšius, kai pasibaigia jų nešiojimo laikas.

 

Maskavimo technika. Jei akys jautrios ir sudirgusios, geriau visai nesidažyti arba naudoti hipoalergines makiažo priemones. Kad akys atrodytų sveikos ir spindinčios, vizažistė Maria Verel pataria viršutinių blakstienų augimo liniją perbraukti tamsiai mėlynos spalvos pieštuku, jis suteiks akių obuoliams baltumo įspūdį. Blakstienas tepkite tankinamuoju tušu.

 

► Raukšlelės

 

Vos pusė milimetro storio oda aplink akis intensyviai dirba, kai juokiamės, kalbame ar darome kitas mimikas. Pirmosios raukšlelės pasirodo trisdešimties, o kartais net anksčiau. Jų greičiau atsiranda turinčioms sausą odą. Be abejo, raukšlėms atsirasti turi įtakos nuolatinė odos priežiūra. Tad būtina ja rūpintis, net jei raukšlelių dar nesimato.

 

Kaip sau padėti

 

Naudokite stipraus poveikio priemones. Šiuolaikinė kosmetika gali maksimaliai sustiprinti odą aplink akis. Įsigykite kremų ar emulsijų, užpildančių raukšleles ir atpalaiduojančių aplink esančius raumenis. Daugelyje jų yra hialurono rūgšties ir peptidų, stimuliuojančių kolageno ir elastino gaminimąsi.

 

Saikingai dažykitės. Oda aplink akis labai plonytė ir jautri, todėl šią vietą gražinkite švelniai. Kremą tapšnokite pirštų pagalvėlėmis, naudokite minkštus teptukus.  Atminkite, kad jokia priemonė visiškai neuždengs ir neužpudruos raukšlių. Moteris nėra statiška kaip nejudanti, sustingusi statula, aktyvi mimika išryškins per didelį toninio kremo sluoksnį, ir visi odos trūkumai bus dar labiau matomi.

 

Nešiokite akinius nuo saulės. Saulėtą dieną vaikščiodama ar vairuodama be saulės akinių skatinate rastis giliąsias raukšles. Tamsinančius akinius patariama nešioti ir žiemą, nes nuo sniego atsispindėję saulės spinduliai akina ir verčia prisimerkti.

 

Maskavimo technika. Žinomų aktorių ir atlikėjų vizažistas Ramy Gafni pataria raukšlelių išvagotus plotus pirmiausia sudrėkinti kremu. Ant viršaus užtepkite makiažo pagrindą, kuriame esančios silikono dalelės, polimerai išlygina raukšleles aplink akis. Tada tepkite lengvos konsistencijos maskuojamąją priemonę.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų