Lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis parengtą parodą sudaro dvi dalys. Pirmoje dalyje – šešiolikoje parodos stendų – pristatomos 1863–1864 metų sukilimo ištakos, protesto akcijos, ginkluotos kovos, iškilių veikėjų ir atskirų socialinių grupių dalyvavimas, moterų patriotinės akcijos ir sukilėlių mados.
Kaip nurodo muziejus, sukilimo istorijai atskleisti pasitelkiami amžininkų prisiminimai, spaudos pranešimai, archyviniai dokumentai, nuotraukos, spaudiniai.
Antroje parodos dalyje – interaktyviame paviljone – atkuriami animuoti sukilimo epizodai. Šioje dalyje vaizdai ir garsai sukuria įtraukiantį pasakojimą ir leidžia lankytojams „persikelti“ į sukilimo laikotarpį.
Parodos atidaryme gros Lietuvos kariuomenės orkestras, vyks „Kauno pavieto laisvųjų šaulių“ klubo pasirodymas.
Balandžio 25-26 dienomis taip pat veiks edukacinė zona vaikams ir jaunimui, kurioje dalyviai bus kviečiami kurti istorinius koliažus ar dalyvauti viktorinose apie 1863–1864 metų sukilimą.
Parodos pristatymą Vilniuje organizuoja Lenkijos istorijos muziejus, Lenkijos ambasada Vilniuje, Lenkijos institutas Vilniuje ir Valdovų rūmų muziejus.