Ar į Kybartų geležinkelio stotį mes atvykome todėl, kad 1895 metais, kai stotis dar vadinosi Veržbolovo (pavadinimas greičiausiai kilęs iš Virbalio, šalia Kybartų esančio miestelio), čia buvo stabtelėjęs ir Vladimiras Leninas, tuomet dar jaunuolis, per Eitkūnus Karaliaučiaus srityje traukęs į Rusiją? Tikrai ne.
Ar į Kybartų geležinkelio stotį mes atvykome naktį? Taip. Bet ar todėl, kad 1883 metais šioje stotyje esą buvo sustojęs traukinys su rusų rašytojo Ivano Turgenevo palaikais, iš Prancūzijos vežamais laidoti į Sankt Peterburgą, tačiau nakties metu ne paliktais vagone, o įneštais į Kybartų Šv. Aleksandro Neviškio cerkvę? Matyt, kad ne.
Tačiau šią cerkvę jūs netrukus pamatysite. Kaip ir Eucharistinio Išganytojo bažnyčią. Kaip ir Naująją apaštalų bažnyčią. Kaip ir pasienį su Kaliningrado sritimi. Namus, mokyklas. Kaip ir visa kita, kas yra šiame mieste, tačiau ko vis dėlto pamatyti nepavyks, nes virš jo kylame naktį, tad beveik nieko neįmanoma įžiūrėti. Išskyrus Kybartų geležinkelio stotį, dėl kurios mes čia ir atvykome.
Kodėl? Po minutės. Nusileidus ant žemės ir ant bėgių.