Britai „Tokamak Energy“ sparčiai juda termobranduolinės energetikos link

Termobranduolinė energetika yra energijos gamybos Šventasis Gralis, kuris nutiestų kelią į ateitį be anglies emisijų. Nesėkmingas milijardus dolerių kainavęs ITER projektas, skirtas pagaminti termobranduolinės energijos reaktorių, nuliūdino mokslininkus ir aplinkosaugininkus. Tačiau kai kurios mažos įmonės kaip „Tokamak Energy“ mano esančios arti paslapties įminimo slenksčio, skelbia „Reuters“.

Britų įmonės teigimu, reaktoriaus sferinė forma ir magnetai, pagaminti naudojant aukštos temperatūros superlaidininkus, leis jau po kelerių metų pasiekti 100 mln. laipsnių Celsijaus. Tai būtų septynis kartus didesnė temperatūra nei Saulės branduolyje – tokios temperatūros reikia norint pasiekti termobranduolinę sintezę.

„Mes dirbame šiek tiek kitaip nei tradicinė termobranduolinės energetikos įmonės ir tai leidžia mums išgauti didesnį plazmos spaudimą duotam magnetiniam laukui. Jos efektyvumo matas vadinamas beta ir naudojant šį pagerintą efektyvumą sukuriame mažesnį įrenginį“, – sakė Billas Huangas, „Tokamak“ vyresnysis inžinierius.

Termobranduolinės sintezės procesai vyksta žvaigždėse, kai lengvi atomų branduoliai, tokie kaip vandenilio, susijungia esant itin dideliam slėgiui ir šilumai.

Termobranduoline energetika domisi ir investuotojai, kurie išleidžia milijonus dolerių nedidelio masto termobranduolinės energetikos projektams dėl potencialiai milžiniškos investicijų grąžos.

„Tokamak Energy“ kuria trečiąjį reaktorių ir tikisi, kad penktos kartos reaktorius galės perduoti energiją į elektrines iki 2030 – ųjų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis