Užburiantis vaizdo įrašas: kas nutinka, kai mokslas sutinka muziką?

Ir menas, ir mokslas yra žavūs, tačiau susijungę jie sukuria kažką nepakartojamo! Tai atskleidžia vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip atlikėjai įvaldo ne tik muzikos instrumentus, bet ir kimatiką (mokslą apie garso bangų reiškinius).
Kaip atrodo garso bangos pavaizduoti padėjo smėlis, vanduo, ugnis ir elektra
Kaip atrodo garso bangos pavaizduoti padėjo smėlis, vanduo, ugnis ir elektra / Vimeo nuotr.

Realiame gyvenime mes niekada nematome, kaip juda garso bangos, tačiau tai puikiai atskleidžia truputis smėlio ir vandens, patalpintų ant garsiakalbių. Skysčiuose susidarantys raibuliai, spiralės ir kitos įstabios formos tarsi iliustruoja muzikos garsus ir pakylėja melodiją į kitą lygį.

O ką Nigelo Stanfordo suburtas kolektyvas išdarinėja su elektra! Užsidėję metalo kostiumus vaikinai žaidžia su „Tesla“ transformatoriaus generuojama aukštos įtampos (nuo keliasdešimt tūkstančių iki kelių milijonų voltų) elektros energija.

Vaizdą dar labiau paaštrina šokančios liepsnos, kurias sukuria prie klavišinio instrumento primontuotas ugnies vamzdis (angl. Flame Tube).

Visos šios priemonės buvo sudėtos į Shahiro Daudo režisuotą muzikinį vaizdo įrašą, kuris dar kartą parodo, koks nuostabus gali būti mokslas.

CYMATICS: Science Vs. Music - Nigel Stanford from Nigel Stanford on Vimeo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų