Lietuviai už balsavimą „Eurovizijoje“ mokėjo 3 kartus brangiau nei britai, bet mažiau negu estai

Šeštadienį „Eurovizijos“ finalo metu rinkdami labiausiai patikusių šalių atlikėjus lietuviai už SMS žinutes ir skambučius mokėjo po 0,58 euro. Anglijoje gyvenantiems tautiečiams balsai kainavo tris kartus mažiau, o estams – du kartus brangiau. Sutartį su „Eurovizija“ turinčios įmonės „Mediafon“ atstovai teigia, kad kainas nustato Eurovizijos balsavimų organizatorius, o kodėl jos Europos šalyse skiriasi, galima tik spėlioti.
Eurovizijos balsavimo įkainiai
Eurovizijos balsavimo įkainiai

Skaitytojas Tomas 15min pranešė, kad „Eurovizijos“ balsavimo kaina už SMS žinutes ir skambučius Didžiojoje Britanijoje siekė 0,15 svaro (0,19 euro) ir paskaičiavo, kad, norėdami už mėgstamą atlikėją balsuoti maksimalų leidžiamą balsų kiekį – 20, lietuviai sumokėtų 11,6 euro, o britai – maždaug 3,8 euro.

Norėdami už mėgstamą atlikėją balsuoti maksimalų leidžiamą balsų kiekį, lietuviai sumokėtų 11,6 euro, o britai – maždaug 3,8 euro.

„Jei skaičiuotume pagal minimalų valandinį Lietuvos atlyginimą – 2,13 euro per valandą, kad galėtų maksimalų kartų kiekį balsuoti už mėgstamą dainą, lietuvis turi dirbti beveik 5,5 valandos, – atkreipė dėmesį skaitytojas. – Anglijoje valandinis minimumas siekia 7,20 svaro, tad uždirbdamas minimumą ir norėdamas balsuoti maksimaliai, darbe turi praleisti 25 minutes.“

Palyginimui, kitoje Lietuvos emigrantų pamėgtoje valstybėje – Norvegijoje, balsavimo kaina buvo keliais euro centais mažesnė nei Lietuvoje – 5 NOK (0,54 euro).

Latviai už balsavimą „Eurovizijoje“ mokėjo kiek mažiau – 0,43 euro, o estai – 0,96. Donato Montvydo vadybininkas Martynas Tyla, lankydamasis 15min redakcijoje, sakė, kad kai kuriose šalyse kainos siekė iki 1,5 euro.

Sutartį su „Eurovizija“ turinčio telekomunikacijų paslaugų tiekėjo „Mediafon“ Pridėtinės vertės paslaugų skyriaus direktorės Rūtos Sinkevičiūtės teigimu, balsavimo kaina „Eurovizijoje“ lietuviams nesikeičia jau daugelį metų ir ją nustato „Eurovizijos“ atstovai.

„Mediafon likus ne mažiau kaip 3 mėn. gauna reikalavimus Eurovizijos balsavimui organizuoti, kuriuose būna nurodyti visi techniniai reikalavimai. Reikalavimuose taip pat nurodoma ir pageidaujama kaina, taigi ją nustatome ne mes, ją nustato Eurovizijos balsavimų organizatorius,“ – aiškino R.Sinkevičiūtė.

Pasak jos, kodėl balsavimo kainos įvairiose šalyse skiriasi, galima tik spėlioti. Esą kaina gali būti nustatoma atsižvelgiant į rinkoje esančius panašaus pobūdžio projektus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai