Sukčiai pareiškė, jog jie turi aštuonias fermas, kuriose yra apie 1860 karvių. Tokiu būdu, iš valstybės buvo gauta 163 dolerių suma už kiekvieną turimą „gyvulį“. Rumunijos valdžia tiria, kaip visa tai tapo įmanoma: nusikalstama schema buvo atskleista tik šių metų rugpjūčio mėnesį. Gyvuliai buvo gauti praktiškai iš oro: esant norui, virtualios karvės įsigijimas nereikalauja nei lėšų, nei jėgų.
Programa, kurioje dalyvavo sukčiai, skirta padėti smulkiems ir vidutiniams ūkiams plėtoti savo veiklą. Sukčiai turėjo visus reikiamus dokumentus, kuriose figūravo virtualios karvės. Tiesa, dokumentuose atsirado vietos ir kelioms realioms karvėms, kad šios galėtų būti apžiūrėtos veterinarų.
Po to, kai valstybinių dotacijų mokėjimas buvo nutrauktas, sukčiai nesiruošė tyliai dingti: jie padavė valstybę į teismą, tvirtindami, jog viskas buvo daroma, remiantis galiojančiais teisės aktais. Kai valdžios atstovai paprašė parodyti karves, sukčių gaujos atstovai pareiškė, kad remiantis teisės aktais, jie to neprivalo daryti.
Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Google+“ ir „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!