2013 09 22

ES mokslo bendruomenė pabrėžia humanitarinių ir socialinių mokslų svarbą sėkmingai Europos ateičiai

Rugsėjo 23–24 d. ES tarybai pirmininkaujanti Lietuva Vilniuje rengia tarptautinę konferenciją „Socialinių ir humanitarinių mokslų horizontai“, į kurią atvyksta apie 400 Europos Sąjungos mokslo politikos strategų, ekspertų ir mokslininkų, rašoma pranešime spaudai. Socialinių ir humanitarinių bei gamtos ir technikos mokslų atstovai Mykolo Romerio universitete susitiks diskutuoti, kaip bendradarbiauti sprendžiant Europos ateičiai svarbias problemas, ir aptarti socialinių ir humanitarinių mokslų vaidmenį būsimose Europos mokslo ir inovacijų strategijose.
Mykolo Romerio universitetas
Mykolo Romerio universitetas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Konferencijos dalyvius pasveikins renginio globėja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Konferencijoje dalyvaus Europos komisarė mokslui ir inovacijoms Máire Geoghegan-Quinn, Europos mokslo tarybos prezidentė Helga Nowotny ir Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

„Humanitariniai ir socialiniai mokslai neabejotinai turi didelį potencialą ieškant inovatyvių atsakymų į ne tik socialinius, bet ir į technologinius ateities iššūkius, – sako Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. – Mūsų tikslas – suburti Europos mokslo bendruomenę vaisingoms diskusijoms, kaip paskatinti bendradarbiavimą tarp atskirų mokslo sričių kuriant atvirą ir augančią Europą.“

Svarbiausi konferencijos tikslai – paskatinti socialinių ir humanitarinių mokslų bendradarbiavimą su gamtos ir technikos mokslais bei nustatyti jų vaidmenį Europos mokslo politikoje. Konferencijos dalyviai diskutuos, kaip socialiniai ir humanitariniai mokslai gali padėti įveikti naujojoje bendrojoje mokslinių tyrimų programoje „Horizontas 2020“ identifikuotus iššūkius, tokius kaip sveikata ir demografiniai pokyčiai, saugus maistas ir tvarus žemės ūkis, jūros tyrimai ir bioekonomika, saugi energetika ir išmanus transportas, klimato kaita ir gamtos išteklių tausojimas, novatoriška ir saugi visuomenė. Konferencijoje bus siekiama ieškoti naujų bendradarbiavimo formų, identifikuoti jam kylančias kliūtis ir pasiūlyti sprendimus joms įveikti.

Lietuvoje organizuojama konferencija unikali tuo, kad pirmą kartą toks platus suinteresuotų šalių ratas susirenka dalintis idėjomis, kaip paskatinti tolimesnį bendradarbiavimą tarp sričių ir disciplinų.

Konferencijos diskusijų pagrindu bus parengta Vilniaus deklaracija, pagal kurią bus modeliuojama Europos mokslo politikos ateitis. Tikimasi, kad deklaracija pasiūlys gaires, kaip geriausiai išnaudoti socialinių ir humanitarinių mokslų potencialą ir juos integruoti į bendras Europos strategijas.

Konferenciją organizuoja Europos Komisija, Europos mokslo taryba, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokslo taryba bei Mykolo Romerio universitetas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai