2012 02 02

Žinomi visuomenės veikėjai kaip alternatyvą radikalų maršui Kovo 11-ąją pristato Laisvės eitynes

Žinomi visuomenės veikėjai ketvirtadienį paragino Lietuvos gyventojus Nepriklausomybės atkūrimą kovo 11 dieną paminėti dalyvaujant Vilniaus centre rengiamoje Laisvės eisenoje, kurią pristatė kaip alternatyvą tradiciškai šią dieną vykstančiam radikalų maršui.
Vytautas Juozapaitis, Dainius Pūras, Nomeda Marčėnaitė ir Vladimiras Laučius spaudos konferencijoje
Vytautas Juozapaitis, Dainius Pūras, Nomeda Marčėnaitė ir Vladimiras Laučius spaudos konferencijoje / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Operos atlikėjas Vytautas Juozapaitis spaudos konferencijoje sakė, kad organizuojama eisena yra ne reakcija į Kovo 11-ąją vykstančias vadinamąsias patriotinių jėgų eitynes, o „pareiga pasakyti, kad ne viskas, kas vyksta, deklaruojama ir sakoma tokių eitynių metu, yra priimtina laisvos, demokratinės valstybės piliečiams“.

„Aš vengčiau tokio žodžio „reakcija“, nes reakcija yra prieštaravimas kažkam. Tai daugiau yra pasitikrinimas arba kvietimas žmonėms pareikšti savo nuomonę tai besiklostančiai tradicijai, kuri tampa, sakyčiau, šiek tiek pavojinga. (...) Tai yra labai taiki iniciatyva, taiki akcija, mobilizuojanti taikiai mūsų ateičiai“, – sakė jis.

„Aš šios dienos spaudos konferenciją ir būsimą Kovo 11-osios renginį pavadinčiau mūsų viešos diskusijos pradžia. (...) Man asmeniškai laisvė asocijuojasi su žmogaus teisėmis, laisva šalis yra ta šalis, kurioje yra pripažįstamos žmogaus teisės ir orumas“, – kalbėjo V.Juozapaitis.

Pasak atlikėjo, Vilniaus savivaldybė yra išdavusi leidimą kovo 11 dieną organizuojamoje eisenoje dalyvauti 800 žmonių.

„Labai viliuosi, kad tiek prisirinks, o jei susirinks daugiau, nežinau, ko imsis teisėsauga ar savivaldybė, kad jų nebūtų daugiau. Įsivaizduoju, jei ateitų daugiau, visiems būtų didžiulė šventė“, – kalbėjo V.Juozapaitis.

Akciją organizuojančio Žmogaus teisių stebėjimo instituto valdybos pirmininkas Dainius Pūras sakė, kad Kovo 11-oji yra ta dieną, kai galima pasidžiaugti, „kad esame laisvi kaip valstybė ir kad puoselėjame galimybę būti laisvi kiekvienas ir visi kartu“.

„Pas mus daug prievartos, visuomenės sveikata yra prasta – iš dalies dėl to, kad mes neatsisakėme prievartos ir pykčio kultūros ir to tikrai yra mažiau demokratinėse valstybėse, iš kurių mums reikėtų mokytis, o ne gąsdinti Lietuvos žmones jų praktika. (...) Turime geriausią Lietuvos istorijoje laikotarpį, kada galime puoselėti laisvų piliečių visuomenę“, – kalbėjo jis.

Kovo 11 dieną Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir Lygių galimybių plėtros centras 16 val. rengia eiseną Gedimino prospektu nuo Nepriklausomybės iki V.Kudirkos aikštės.

Vilniaus savivaldybės administracinės veikos skyrius BNS pranešė, kad kovo 11 dienai yra išduotas leidimas ir vadinamosios patriotinėms eitynėms, kurias organizuoja Lietuvių tautinis centras ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga. Šiose eitynėse pagal savivaldybės leidimą galės susirinkti iki 2 tūkst. žmonių. Eitynės nuo Katedros iki Lukiškių aikštės turėtų prasidėti 13 valandą.

Kelerius pastaruosius metus kovo 11dieną Vilniaus centre vyko eitynės, kurių priešakyje, skanduodami „Lietuva-lietuviams“, žygiavo skustagalviai.

2008 metais vykusios eitynės sulaukė didžiulio žiniasklaidos, o vėliau ir teisėsaugos institucijų dėmesio, nes eitynių miesto centre dalyviai tąkart, be kita ko, nešė ir svastikomis bei kaukole išpaišytą vėliavą, skandavo įvairius nacionalistinius, antisemitinius šūkius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas: spręsk ir laimėk 300 eur vertės elektrinį dantų šepetėlį!
„Moerie“ plaukų priežiūros priemonių veidu tapo K.Meschino: pamilau jas jau po pirmo galvos plovimo
Reklama
Jautienos troškiniai – tobulas maistas šaltajam sezonui: vos kelios taisyklės ir gaminsite lengva ranka
Reklama
5 Graikijos kurortai – ką rinktis: salas ar sostinę?