„Taip, tai tiesa. Ji jau kelias dienas važinėja vienu automobiliu su nedidele palyda, ir prie šviesoforų stoja, kaip ir kiti eismo dalyviai“, – „15min“ patvirtino D.Grybauskaitės atstovas spaudai Linas Balsys.
Prezidentės automobilis |
Kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui nuspręsta palikti namą Turniškėse, apsaugą, automobilį bei pagalbinį personalą. Taigi D.Grybauskaitę vežioja ne tas pats automobilis, kuriuo važinėjo V.Adamkus. Tačiau L.Balsys negalėjo pasakyti, kam anksčiau buvo naudojamas dabartinis prezidentės automobilis: „Žinau tik tiek, kad naujų automobilių nebuvo pirkta – ši mašina yra iš prezidentūros automobilių parko.“
Ar stoviniuojant prie šviesoforų prezidentei nekyla pavojus, nei L.Balsys, nei VAD atstovai nekomentavo. Jie taip pat negalėjo pasakyti, ar prezidentės automobilis yra šarvuotas. „Mes nekomentuojame jokių klausimų, susijusių su saugumu“, – toks buvo VAD direktoriaus Raimundo Kairio atsakymas į visus „15min“ klausimus.
Be švyturėlių
Bene didžiausias skirtumas tarp V.Adamkaus ir jo įpėdinės automobilių yra tas, kad D.Grybauskaitės „Mercedes-Benz“ neturi švyturėlių už priekinių grotelių. Tokie švyturėliai įmontuoti net kai kurių ministrų automobiliuose. L.Balsio teigimu, prezidentė pati pageidavo važinėti kaip visi kiti eismo dalyviai, be pirmenybės teisės.
Beje, Kelių eismo taisyklėse (KET), specialiųjų transporto priemonių apraše, teigiama, kad švyturėliai „turi būti matomi 360 laipsnių kampu“. Taigi išeitų, jog už grotelių paslėpti švyturėliai pirmenybės bet kokiu atveju nesuteikia.
V.Adamkaus automobilis |
Tuo tarpu Lietuvos policijos Eismo priežiūros tarnybos viršininkas Gintaras Aliksandravičius kalba priešingai.
„Iš esmės, pagal standartą, švyturėliai gali būti tiek viršuje, ant stogo, tiek po grotelėmis. KET yra numatyta, kad jie suteikia pirmumo teisę. Leidimą jiems turėti reikia. Šalies vadovų automobiliuose jie gali būti montuojami“, – „15min“ sakė G.Aliksandravičius.