Kalbėdama apie dvišalius santykius, Lietuvos vadovė pabrėžė, kad Ukrainos planai taikyti muitus kai kurioms prekėms iš Europos Sąjungos (ES) pažeidžia ne tik Lietuvos, bet ir kitų ES šalių interesus, taip pat prieštarauja Pasaulinės prekybos organizacijos, kurios narė yra Ukraina, nuostatoms. Tokia politika, pasak D.Grybauskaitės, apsunkina Ukrainos galimybę pasirašyti išplėstinę laisvos prekybos sutartį su ES.
Tuo tarpu Ukrainos prezidentas V.Juščenka patikino, jog anksčiau taikyti muitai jau atšaukti, o naujų nuspręsta nebeįvesti.
Lietuvos prezidentei pabrėžus bendradarbiavimo elektros energijos tiekimo srityje svarbą, Ukrainos vadovas užtikrino, kad Ukraina galės pateikti mūsų valstybei trūkstamą elektros eneregijos kiekį uždarius Ignalinos atominę jėgainę per Baltarusiją. Ukraina, pasak V.Juščenkos, pasirengusi pasirašyti konkrečias sutartis dėl elektros energijos kiekio.
D.Grybauskaitė susitikimo metu pabrėžė, kad Lietuva palaiko Ukrainos euroatlantinės integracijos siekius. Tačiau Lietuvos vadovė atkreipė dėmesį, kad Ukraina turi atlikti tiek ES, tiek NATO nurodytus namų darbus ir gilinti bendradarbiavimą su šiomis organizacijomis. Vienas svarbiausių uždavinių, prezidentės nuomone, yra užsitikrinti Ukrainos žmonių palaikymą. Lietuva savo ruožtu pasirengusi dalytis patirtimi, ypač išnaudojant ES Rytų partnerystės programą, konsultuojant Ukrainos specialistus, kaip tinkamai rengti bendradarbiavimo projektus ir pan.
Niujorke D.Grybauskaitė taip pat susitiks su Serbijos prezidentu Borisu Tadičiumi ir Gruzijos prezidentu Michailu Saakašviliu, su kuriais bus aptarti šių valstybių santykiai su Europos Sąjunga ir ekonominio bendradarbiavimo su Lietuva plėtros perspektyvos.