Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2014 11 07

Agnė Krikštaponytė – pirmoji Lietuvos moteris, vairuojanti traukinį

24-erių metų Agnė Krikštaponytė nesidomėjo Didžiojoje Britanijoje gyvenusios Karen Harrison pasiekimais (1978-2003 m. ji dirbo traukinio mašiniste). K.Harison buvo pirmoji moteris pasaulyje, vairavusi traukinį. Skirtingai nei Karen, A.Krkštaponytei stojant mokytis slėpti savo lyties nereikėjo.
Mašinistė Agnė Krikštaponytė
Mašinistė Agnė Krikštaponytė / LRT.LT iliustr.

Agnę Krikštaponytę bandė atkalbinėti, kad toks darbas – ne merginoms. Pirmosiose traukinio mašinistų pamokose, pasak merginos, į ją išpūtę akis žiūrėjo, „ką ji čia išvis veikia“. Tačiau dabar ji teigia įgyvendinusi savo svajonę.

„Apskritai pats geležinkelis labai traukė. Taip pat – mašinos, traukiniai. Dideli, galingi.Tiesiog traukė. Nepaaiškinama nei dėl ko, nei kaip“, – apie žavėjimąsi didele technika ir sprendimą pasirinkti mašinistės profesiją sako A. Krikštaponytė.

Apie traukinius ir darbą prie lokomotyvo Agnė svajojo nuo ankstyvos pauglystės. O faktas, kad traukinių kabinose Lietuvoje moterys iki šiol nedirbo, jai nepasirodė itin svarbus, nei gąsdinantis.

Pačiom pirmom dienom visi išpūtę akis žiūrėjo – ką ji čia iš viso veikia.

Skeptikus nutildžiusi mergina ketina kelti savo kvalifikaciją ir toliau dirbti mėgstamą ir didelės atsakomybės reikalaujantį darbą.

„Pačiom pirmom dienom visi išpūtę akis žiūrėjo – ką ji čia iš viso veikia... Būdavo, ateini į pamokas, mokytojas žiūri ir klausia: ar tu čia pataikei? Nuostaba – iš kur čia ta mergina, ir ką ji čia veikia“, – prisimena pirmąsias pamokas Agnė.

Ji teigia, kad darbe reikia ne tiek fizinės ištvermės, kiek šaltų nervų ir punktualumo.

LRT siužetą apie Agnę galite žiūrėti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos