„Dėl lyderio, aš nebejoju, kad JAV liks pasaulio arenoje lyderiu, nes tai apsprendžia objektyvūs veiksniai, bet kad ES galėtų ir privalėtų tapti lygiaverčiu lyderiu JAV, dėl šito dar mums reikės padirbėti“, – šeštadienį žurnalistams sakė prezidentas.
Taip jis kalbėjo po amerikiečių prezidento Donaldo Trumpo ir Ukrainos lyderio Volodymyro Zelenskio ginčo Baltuosiuose rūmuose Bendrijos diplomatei Kajai Kallas suabejojus JAV lyderyste.
„Šiandien tapo aišku, kad laisvajam pasauliui reikia naujo lyderio. Mes, europiečiai, turime prisiimti šį iššūkį“, – socialiniuose tinkluose rašė K.Kallas.
Baltieji rūmai teigė, kad penktadienį spaudos konferencija, planuota po D.Trumpo ir V.Zelenskio derybų, atšaukta, o susitarimas dėl Ukrainos naudingųjų iškasenų nepasirašytas.
Atvykęs į Baltuosius rūmus Ukrainos prezidentas pirmajame susitikime su JAV administracija ir žiniasklaidos atstovais intensyviai susikivirčijo su D.Trumpu ir viceprezidentu J.D.Vance'u, kurie kaltino V.Zelenskį nedėkingumu JAV.