„Galima bandyti stengtis (skubinti kitų metų biudžeto priėmimą – BNS), bet turint minty statutinius reikalavimus biudžetų priėmimui ir tarpus tarp biudžetų projektų svarstymų, manyčiau, kad tai būtų labai didelis iššūkis“, – pirmadienį paskutinę – rudens sesiją pradedančiam Seimui sakė Ingrida Šimonytė.
Pasak jos, Finansų ministerijai penktadienį atnaujinus makroekonominius rodiklius, bus parengta visų biudžetų – valstybės, savivaldybių, „Sodros“ – pajamų prognozė, tačiau, ar pavyks biudžetus sudėlioti taip, kad Seimas gautų anksčiau, ministrė sakė nesiimsianti spėlioti.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė praėjusį penktadienį viešėdama Seime pareiškė, kad baigiantis kadenciją Seimas dar gali spėti priimti 2013 metų valstybės biudžetą. „Nueinančiam Seimui lieka valstybės biudžeto svarstymas. O galbūt ir priėmimas“, – žurnalistams sakė prezidentė.
Bet kokius pakeitimus mokesčių sistemoje I.Šimonytė siūlo palikti naujam Seimui. „Seimui kadencijos pabaigoje tokius fundamentalius klausimus (dėl mokesčių sistemos reformos – BNS) spręsti, matyt, nereikėtų. Tokio pobūdžio susitarimus ir sprendimus reikėtų atidėti naujai kadencijai“, – pareiškė I.Šimonytė.
Ministrė suabejojo, ar baigiantis kadenciją Seimas spėtų susitarti dėl progresinių mokesčių.
„Jeigu dėl to (progresinių mokesčių – BNS) būtų sutarta, būtų revoliucija pajamų mokesčio sistemoje. Ir per pusantro mėnesio dėl tokios revoliucijos sutarti, bijau, būtų sunkoka“, – teigė ministrė.
Dabar Seime dirbantys parlamentarai yra užregistravę daug pataisų, kuriomis siūlomos ne tik įvairios mokestinės išimtys, pridėtinės vertės mokesčio lengvatos, bet ir gyventojų pajamų mokesčio pertvarka, įvedant progresinių mokesčių sisteemą. Kai kurios pataisos yra apsvarstytos komitetuose, kitoms po pateikimo Seimas jau yra pritaręs.
Tačiau Seimo pirmininkė Irena Degutienė į baigiančio kadenciją Seimo rudens sesijos darbų programą neįtraukė nė vieno parlamentaro ar komiteto naujai užregistruoto projekto.