„Metus baigėme gerai, pernai gavome 70 mln. litų viršplaninių pajamų. (...) Iš jų 5 mln. litų už indėlius, laikomus bankuose. (...) Išvis dabar turime 383 mln. litų rezerve“, – Seimo komitetui pranešė A.Sasnauskas.
„Finansai valdomi gerai. Biudžetas yra subalansuotas, galime pagirti ir ministeriją, ir Ligonių kasas“, – Ligonių kasų praėjusių metų finansinę ataskaitą įvertino ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.
Pernai buvo kilęs skandalas dėl to, ar Ligonių kasos apskritai gali laikyti indėlius banke. Valstybės kontrolė tikino, kad indėlių be konkurso pasirinktame banke valstybinė įmonė negali turėti.
Valstybės kontrolės vadovė tuomet tvirtino, kad, pagal įstatymus, lėšas įstaiga gali laikyti tik konkurso būdu atrinkto Lietuvos banko sąskaitoje arba investuoti į Vyriausybės vertybinius popierius.
Jos teigimu, banką „Swedbank“ indėliui padėti Ligonių kasos atsirinko be konkurso.
Valstybinių ligonių kasų indėliu pasidomėti Sveikatos apsaugos ministras R.Šukys buvo paprašęs teisėsaugos.
STT liepą buvo nusprendusi, kad pagrindo pradėti ikiteisminį tyrimą nėra, tačiau vėliau pakartotiniu ministro prašymu, vis dėlto jį pradėjo.
Šiuo metu, pasak ministro, indėlių nebeturi. Pasak jo, Ligonių kasos gauna palūkanas už einamosiose sąskaitose kaupiamas lėšas.
Ministro teigimu, dėl ankstesnio Ligonių kasų sprendimo rezervo lėšas laikyti indėliais, STT tyrimo dar nėra baigusi.
Primename, kad Valstybės kontrolė pernai balandį paskelbė, kad PSDF biudžetas 2010 metais turėjo daugiau kaip 0,5 mlrd. litų perteklių, tačiau surinkus daugiau nei planuota lėšų biudžetas nebuvo peržiūrimas, o pinigai laikyti banke.
Auditoriai nurodė, kad nebuvo išnaudotos visos galimybės PSDF biudžeto lėšas panaudoti asmens sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti, nes Valstybinė ligonių kasa (VLK) turimų viršplaninių lėšų nenaudojo suteiktų paslaugų visai vertei apmokėti, o sudarė terminuotųjų indėlių sutartis.