Ketvirtadienio rytą svarstant posėdžio darbotvarkę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma paprašė apskritai nesvarstyti šio klausimo. Tačiau Seimo nariai tam nepritarė.
Už tai, kad klausimas nebūtų svarstomas, pasisakė ne tik konservatoriai, bet ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija bei dalis „tvarkiečių“.
Atėjus laikui balsuoti, paaiškėjo, kad salėje nepakanka Seimo narių. Nesiregistravus privalomam mažiausiam parlamentarų skaičiui – 71, projektas nei priimamas, nei atmetamas. Balsavime nedalyvavo konservatoriai, lenkai, didžioji dalis „tvarkiečių“ ir Mišrios Seimo narių grupės narių. Dalyvavo trys Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovai.
Daugiausiai triukšmo – dėl vyskupų
Už tai, kad klausimas nebūtų svarstomas, pasisakė ne tik konservatoriai, bet ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija bei dalis „tvarkiečių“.
Anksčiau dėl šio klausimo aršiausios diskusijos buvo kilusios tarp konservatorių ir socialdemokratų. Konservatoriai labai primygtinai stūmė pataisas, kuriomis į žurnalistų etiką prižiūrėsiančią asociaciją buvo siūloma įtraukti ir Lietuvos katalikų bažnyčios vyskupų konferencijos, Lietuvos žmogaus teisių centro, Lietuvos psichiatrų asociacijos atstovus.
Praėjusį ketvirtadienį parlamentarai vargais negalais sutarė, kad žurnalistų etika, ne vyskupų, o pačių žurnalistų reikalas. Buvo balsuota, kad Visuomenės informavimo etikos asociaciją steigtų Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lietuvos žurnalistų draugija, Interneto žiniasklaidos asociacija, Lietuvos radijo ir televizijos asociacija, Regioninių televizijų asociacija, Lietuvos kabelinės televizijos asociacija, Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija.
Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimus Seimas turėjo priimti antradienį, tačiau šis klausimas iš darbotvarkės buvo išbrauktas.