Tuo tikslu krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės iniciatyva buvo parengtas raštas ir išsiųstas į atitinkamas valstybės ir verslo valdymo institucijas, kuriuo prašoma švietimo įstaigų ir darbdavių šį pavasarį nereikalauti iš karo prievolininkų pateikti jų statusą liudijantį karinį dokumentą jiems stojant mokytis, studijuoti ar priimant juos į darbą, teigiama pranešime spaudai.
Pagal dar galiojančias Karo prievolės įstatymo nuostatas, į karinę įskaitą įrašyti karo prievolininkai stodami mokytis ar darbindamiesi privalėtų mokslo, švietimo įstaigai ar darbdaviui pateikti KPAT išduotą karo prievolininko statusą liudijantį pažymėjimą. Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė tikisi, kad šis ministerijos raštas bus geranoriškai įvertintas ir atitinkamos institucijos nebereikalaus iš jaunuolių prievolės statusą liudijančio karinio dokumento. Šiuo klausimu ji kalbėjosi ir su ūkio, švietimo ir mokslo ministrais.
Minėtame Krašto apsaugos ministerijos rašte taip pat rašoma, kad nebus reikalaujama ir iš darbdavių duomenų apie jų darbuotojus, karo prievolininkus. Nors pagal Karo prievolės įstatymo nuostatas, valstybės institucijos, taip pat visų rūšių bei nuosavybės formų įmonės, įstaigos ir organizacijos privalėtų tvarkyti jose dirbančių karo prievolininkų apskaitą ir atlikti kitas funkcijas, minėtu KAM raštu prašoma jų nebevykdyti. Visą karo prievolės administravimui reikalingą informaciją KPAT gauna tiesiogiai iš atitinkamų duomenų registrų, todėl ankstesnė pažymų sistema netenka savo reikšmės.