Pasak jo, koalicijos ateitį galima būtų aptarti vėliau pavasarį vyksiančiame LSDP suvažiavime.
Politikas teigė, kad jeigu būtų partijos lyderis ar kandidatas į premjerus, nebūtų sudaręs koalicijos su „aušriečiais“.
„Retrospektyviai, jei aš tuo metu būčiau partijos lyderis ar nominantas į premjerus, aš nesudaryčiau koalicijos su „Nemuno aušra“. Na, bet įvyko, kas įvyko. Tai nėra vieno žmogaus ar žmonių grupės sprendimas, tai yra visos partijos sprendimas“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė M.Sinkevičius.
„Pridėčiau tokį dalyką – praėjo vadinamosios 100 dienų, tai aš nematyčiau problemos pakalbėti, ar mus tenkina koalicijos partnerio elgesys, ar viskas visiems okay (gerai – BNS). Jeigu okay, mes demokratija, daugumos valia, galime judėti su tuo ką turime į priekį, o galbūt matome būtinas ir reikalingas korekcijas“, – pridūrė jis.
BNS anksčiau rašė, kad LSDP skyriai į partijos lyderius yra iškėlę premjero Gintauto Palucko, M.Sinkevičiaus, kultūros ministro Šarūno Biručio ir pirmojo Seimo vicepirmininko J.Oleko kandidatūras.
Iki balandžio 10 dienos politikai turi apsispręsti, ar kovos dėl partijos lyderio pozicijos, tuomet bus sudarytas ir tvirtinamas kandidatų sąrašas.
Socialdemokratai balsuoti už naująjį pirmininką rinksis balandžio 23–26 dienomis, jei prireiks, antrasis turas bus rengiamas gegužės pradžioje, partijos suvažiavimas ir išrinkto LSDP pirmininko įgaliojimų pradžia numatoma gegužės 17-ąją.
Pernai rudenį LSDP vėl laimėjo parlamento rinkimus, tada socialdemokratai iškovojo 52 mandatus iš 141. Valdančiąją koaliciją jie sudarė su partija „Nemuno aušra“ bei Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir užsitikrino 86 parlamentarų palaikymą.
Koalicijos sudarymą su „Nemuno aušra“ lydėjo kritika socdemams dėl „aušriečių“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio antisemitinės retorikos ir neprognozuojamumo. Prezidentas Gitanas Nausėda šį sprendimą yra pavadinęs klaida.
M.Sinkevičius į politiką grįžo Lietuvos Aukščiausiajam Teismui nutraukus jo atžvilgiu pradėtą „čekiukų“ bylą.