„Niekas nesako jums to tiesiai. Tokių diskusijų, tokių pastabų būta. Buvo spėliojama dėl mano paskyrimo“, – LRT laidoje „Dienos tema“ penktadienį kalbėjo ambasadorė, paklausta, ar girdėjo jai Ukrainos diplomatų išsakytus priekaištus.
Naujienų portalas „Evropeiska pravda“ skelbė, kad O. Nikitčenko skyrimas ambasadore Lietuvoje sukėlė nepasitenkinimą Ukrainos diplomatų bendruomenėje, nes ji neturinti tam reikalingos patirties.
Nacionaliniam transliuotojui ambasadorė sakė įgijusi Kyjivo universiteto tarptautinės teisės diplomą, karjerą pradėjusi Jungtinių Tautų Ukrainos padalinyje ir dirbusi su lyčių lygybės klausimais.
Ambasadorė nurodė 2019-aisiais prisijungusi prie vyriausybinio sektoriaus ir buvusi Dmytro Kulebos patarėja, vėliau su juo ėmusi dirbti Užsienio reikalų ministerijoje.
„Taip pat buvau prezidento kanceliarijos patarėja ir dabar džiaugiuosi būdama Ukrainos ambasadoje Lietuvoje. Kaip matote, diplomatinės patirties turiu. Mano kelias aktualus ir atspindi mano paskyrimą. Žmonės kalba, blogiau būtų, jeigu išvis nieko nesakytų. Manau, kalbos yra gerai, ir tiek“, – teigė O. Nikitčenko.
„Evropeiska pravda“ pažymėjo, kad D. Kuleba ir O. Nikitčenko studijų laikais buvo grupiokai, portalo šaltiniai taip pat tvirtino, jog naujajai ambasadorei padėjo ryšiai su pirmąja ponia Olena Zelenska, kuriais idėja apie jos paskyrimą pasiekė Ukrainos prezidentą.
Portalo žiniomis, 2022 metais visa O. Nikitčenko šeima evakavosi į Lietuvą, tuomet ji sugalvojo tapti ambasadore.
Diplomatė pakeitė kadenciją baigusį, maždaug trejus metus Lietuvoje rezidavusį Petro Beštą, kuris buvo paskirtas ambasadoriauti Slovėnijoje.
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį priėmė O. Nikitčenko skiriamuosius raštus, pabrėžęs, kad Lietuva nori investuoti į Ukrainos gynybos pramonę per bendras įmones, technologijas, mokslinius tyrimus ir plėtrą, patvirtinęs šaliai ilgalaikę paramą.