„Šis vilkikas šiemet yra visiems prieinamas, tai mane labai džiugina, nes pernai renginys iš viso neįvyko. Žinoma, tenka apgailestauti, kad negavome leidimo sustoti Rotušės aikštėje, bet ši vieta – labai tipinė erdvė, kurioje atsiduria daugelis Lietuvos gyventojų, – pastebėjo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Kęstutis Sadauskas. – Tikiuosi, kad kitąmet, įrodžius, kad šis renginys taikus ir nėra prieš nieką nukreiptas, galėsime sustoti ir viešose miesto erdvėse.“
Negausiai susirinkusiems vilniečiams tolerancijos vilkikas leido stebėti romės Anželos egzotiškus šokius, Lietuvos žmonių su negalia sąjungos Naujosios muzikos grupės „Impulsas“ pasirodymą, palikti savo delno antspaudą ant freskos „Pakelkite ranką už įvairovę“ ir kt. Norintieji galėjo pasiimti dalijamosios medžiagos su informacija apie įvairovės naudą, ES galiojančius ir kovai su diskriminavimu skirtus teisės aktus, įsisegti ženkliuką su užrašu „Respect“.
Nors vilkikas į Kauną neužsuks, nes Kauno prekybos centras „Molas“ atsisakė leisti apsistoti pas juos, tačiau ir kauniečiai padiskutuoti apie diskriminaciją ir toleranciją galės. Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje „101“ (Laisvės alėja 53) įvyks renginys „Gyvoji biblioteka“.
Tai – sudedamoji tolerancijos vilkiko kelionės dalis. Penktadienį 14-17 val. vyksiančiame renginyje dalyvaus anarchistas, feministė, antiglobalistas, žydų tautybės jaunuolis, fizinę ir regėjimo negalią turintis žmogus, homoseksualas, musulmonas-pabėgėlis, juodaodis, žmogus, turėjęs psichikos sutrikimų, subkultūrų atstovai iš įvairių Lietuvos miestų, taip pat ir Kauno. Norintys su jais galės pabendrauti ir pabandyti sulaužyti savo stereotipus.
Tolerancijos kompanijos vilkikas, skatinantis kovoti prieš diskriminaciją dėl religijos, tikėjimo, negalios, amžiaus, seksualinės orientacijos, rasės arba etninės kilmės, keliauja per 10 Europos sąjungos šalių narių ir tolerancijos idėjas skleidžia 20 miestų gyventojams. Iš Vilniaus vilkikas keliaus į Vengriją.
Ši kampanija siekia išaiškinti kiekvieno ES piliečio teises ir pareigas bei informuoja, kad diskriminacija religiniu, tikėjimo, negalios, amžiaus, seksualinės orientacijos, rasės arba etninės kilmės pagrindu prieštarauja įstatymams.