Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 12 17

Parlamento kancleris Jonas Milerius: patalpas renginiams Seime nuomojančios partijos sutaupo

Seimo kancleris Jonas Milerius pripažįsta, kad partijos, savo renginiams pasirinkdamos nuomotis patalpas Seime, už jas moka mažesnę nei komercinė kaina, tačiau aiškina, kad taip sutaupoma mokesčių mokėtojų, kurie išlaiko partijas, lėšų.
Jonas Milerius
Jonas Milerius / „Scanpix“ nuotr.

Kancleris teigia, kad iki šiol oficialiai nėra reglamentuota, kas gali nuomotis Seimo patalpas, bet žada, kad tai bus padaryta artimiausiu metu.

„Deja, per tuos dvejus metus, kuriuos turiu garbę dirbti, ne visas skyles spėjau užlopyti. Bet prižadu, kad tai artimiausiu metu bus padaryta“, – BNS sakė J.Milerius, paklaustas, ar egzistuoja Seimo patalpų nuomos taisyklės.

Jo aiškinimu, savo renginiams išsinuomoti patalpas šiuo metu gali tik parlamentinės partijos – nors tai nėra oficialiai reglamentuota, tokia nuostata grindžiama „sveiku protu“.

Šeštadienį Seime partijos tarybos posėdį rengiantiems socialdemokratams teks sumokėti už sunaudotą elektrą, šildymą, patalpų išvalymą.

„Paklausėme Seimo kanceliarijos, ar galima išsinuomoti, ar yra laisva salė. Ir jeigu yra laisva salė, reikia finansiškai padėti Seimui gauti papildomų pajamų. Mes visiškai nesiruošiame niekur taupyti – kokią sąskaitą pateiks, tokią ir apmokėsime. Mes jokių išimčių neprašome. Mes tikrai nesinaudojame padėtimi“, – sprendimą organizuoti partijos renginį Seimo patalpose BNS aiškino socialdemokratų pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Tačiau J.Milerius pripažįsta, kad renginiams pasirinkdamos parlamentą partijos sutaupo.

„Partijos susimoka, bet ne komercinę kainą, mes iš to verslo nedarome. Tas pats būna, kai vyksta tarptautiniai renginiai – Seimas mielai deleguoja savo transporto, informatikos paslaugas ir būna sumokama savikaina – už benziną, vairuotojų atlyginimai. Taip racionaliai panaudojame valstybės įrangą, turtą – jeigu tos salės, kurios Seime yra puikiai įrengtos, būtų užrakintos ir reikėtų nuomotis tokiems renginiams kur nors kitur patalpas, tai, be abejo, kainuotų brangiau. Bet turėkime omeny, kad niekas iš niekur neatsiranda – visuomeninėms organizacijoms, partijoms niekas nieko iš dangaus nenumeta, reikėtų mokėti iš tų pačių mokesčių mokėtojų pinigų, tik gerokai daugiau“, – aiškino J.Milerius.

Šiemet Seime iš viso vyko apie 200 renginių. Dalies jų organizatoriai, J.Mileriaus aiškinimu, mokėjo komercinę patalpų nuomos kainą – daugiausia tai buvo renginiai, kuriuos finansuoja Europos Sąjunga.

„Yra buvę keletas europinių projektų, kurie pasiūlė komercinę kainą – tada irgi leidžiame. Bet jeigu Europa finansuoja, tai vėl yra susiję ne su Kinijos ekonomikos vystymo problemomis, o su Europos problemomis, ir mes, kaip Europos šalis, manau, turime tuo domėtis. Bet jie tada apmoka visą komercinę kainą“, – dėstė kancleris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai