Apie tai 15min.lt papasakojo Seimo narys Kęstutis Glaveckas. Praėjusį sekmadienį penki parlamentarai skrido iš Irano sostinės Teherano į Tabaso miestą, jie pasirinko vakarinį skrydį. Rytinis vietinio susisiekimo keleivinio lėktuvo skrydis baigėsi tragiškai – žuvo 39 žmonės, 9 buvo sužeisti.
„Iran-140 Sepahan Air“ lėktuvas buvo vos pakilęs iš Mehrabado oro uosto, kai trenkėsi į žemę Teherano priemiesčiuose. Nelaimė įvyko 9.18 val. vietos laiku (7.58 val. Lietuvos laiku).
Toks, žinokit, yra gyvenimas. Gerai, kad viskas laimingai baigėsi.
Manoma, kad orlaivis nukrito dėl variklio gedimo.
„Taip sutapo. Jeigu būtume skridę rytiniu, būtume turėję problemų. O dabar neturėjome, taip kad viskas yra gerai. Toks, žinokit, yra gyvenimas. Gerai, kad viskas laimingai baigėsi“, – 15min.lt sakė liberalas K.Glaveckas.
Be K.Glavecko, Irane viešėjo Seimo pirmininkės pavaduotojas socialdemokratas Algirdas Sysas, socialdemokratas Aleksandras Zeltinis, „darbiečiai“ Mečislovas Zasčiurinskas ir Sergejus Ursulas.
Prieš vizitą – verslininkų skambučiai
Tarpparlamentinių ryšių su Iranu grupei priklausantys parlamentarai šioje šalyje lankėsi rugpjūčio 8-12 dienomis.
Tai buvo pirmasis Seimo narių vizitas Irane nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, vizitas derintas dvejus metus.
Prieš vizitą verslininkai skambino, prašė, kad mes pristatytume juos, nes jie Irano rinkoje veikia per tarpininkus.
Iš Europos Sąjungos atstovų Irane pastaruoju metu viešėjo tik Lenkijos ir Čekijos parlamentarų delegacijos.
K.Glaveckas pasakojo, kad Seimo nariai susitiko su Irano parlamento vadovu, Užsienio reikalų komiteto pirmininku, tarpparlamentinių ryšių grupės nariais.
„Aptarėme politinę situaciją, kalbėjome apie sankcijas Iranui dėl branduolinio ginklo. Irano atstovai pabrėžė, kad jie yra labai linkę bendrauti su ES ir su Lietuva, visų pirma ekonominiu aspektu“, – sakė parlamentaras.
Anot K.Glavecko, Lietuvos verslininkai, nelaukdami politikų susitikimų ir vizitų, yra užmezgę tamprų ryšį su Iranu. Per metus Lietuvos verslininkai į Iraną eksportuoja prekių už 165 mln. Lt.
„Jie teigiamai žiūri į ES šalis, taip pat ir į Lietuvą. Prieš vizitą verslininkai skambino, prašė, kad mes pristatytume juos, nes jie Irano rinkoje veikia per tarpininkus. Pavyzdžiui, technologijas, medienos produktus lietuviai Iranui parduoda per Azerbaidžaną ir Turkmėniją. Manau, kad verslininkai ateityje veiks be tarpininkų, tik reikia jiems netrukdyti“, – pabrėžė Seimo narys.
Anksčiau buvo skelbta, kad ši komandiruotė Seimo kanceliarijai kainavo 18 tūkst. Lt.