Kaip rašo dienraštis „Lietuvos rytas“, Druskininkai kreipėsi iškart į du teismus – Vilniaus apygardos administracinį ir Lietuvos vyriausiąjį administracinį.
Kurorto valdžia siekia iš parlamentarų konservatoriaus Jurgio Razmos, „tvarkiečio“ Valentino Mazuronio, liberalo Eriko Tamašausko, liberalcentristo Algio Čapliko ir Mišrios Seimo narių grupės nario Antano Bauros prisiteisti išlaidas, patirtas per metus trukusį bylinėjimąsi dėl rinkliavos.
Anot miesto mero socialdemokrato Ričardo Malinausko, savivalda pirmą kartą siekia įrodyti, kad net ir Seimo nariai turėtų prisiimti atsakomybę už savo nepagrįstus veiksmus ir neturi teisės piktnaudžiauti savo tarnybine padėtimi.
„Mums teismo procesai kainavo daugiau kaip 6 tūkst. litų, ką jau kalbėti apie nereikalingą energijos ir laiko švaistymą“, – piktinosi Druskininkų vadovas.
Penki parlamentarai prieš metus paprašė teismo išsiaiškinti, ar vadinamasis pagalvės mokestis Druskininkuose įvestas teisėtai.
Vietos valdžia svarstė, kad Seimo nariai taip pasielgė galbūt proteguodami kai kuriuos kurorto verslininkus, atsisakiusius mokėti šį mokestį.
Neseniai teismas rinkliavą – litą už kiekvieno į Druskininkus atvykusio poilsiautojo nakvynę – pripažino teisėta.
Šio miesto pavyzdžiu pasekė ir Palanga: vadinamasis pagalvės mokestis šiame pajūrio kurorte galioja nuo birželio 1-osios.
V.Mazuronis: Druskininkų meras bando kerštauti (papildyta 15.28 val.)
Druskininkų savivaldybės sprendimąs skųsti teismui parlamentarus, abejojusius pagalvės mokesčio teisėtumu – juokingas Druskininkų mero socialdemokrato Ričardo Malinausko bandymas kerštauti ar gąsdinti. Taip mano vienas iš penkių kurorto savivaldybės teismui apskųstų Seimo narių – opozicinės „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas V.Mazuronis.
V.Mazuronis šeštadienį BNS sakė, kad teismui pripažinus, jog pagalvės mokestis yra teisėtas, bus siekiama keisti įstatymus, kad savivaldybės negalėtų pačios įvedinėti papildomų mokesčių.
„Aš tai vertinu kaip pono R.Malinausko bandymą Seimo narius gąsdinti, kerštauti už kreipimąsi (į teismą dėl pagalvės mokesčio teisėtumo – BNS), gal jis pripratęs savo savivaldybėje taip tvarkytis. Manau, kad Seimo nariai turi teisę kreiptis į teismą, jei jiems atrodo, kad tarybos sprendimai neatitinka įstatymų. Čia normali procedūra. O tai, kad teismas nusprendė, kad pagalvės mokestis teisėtas, tai manau, kad tokiu atveju reikia taisyti įstatymus, kad savivaldybės taryba negalėtų nustatinėti papildomų mokesčių, nes jiems gali ateiti į galvą ir 200, 300 litų kokius papildomus mokesčius įvesti“, – kalbėjo V.Mazuronis.
Anot V.Mazuronio, keista šiuo atveju ir tai, kad vadinamąjį pagalvės mokestį gali įsivesti tik kurortų savivaldybės.
„Be to, galima klausti, kodėl kažkokie papildomi mokesčiai taikomi tik viešbučiams, o kokios sniego arenos ar vandens parkai jų išvengia“, – svarstė parlamentaras.
J.Razma: vyksta rinkimų kampanija (papildyta 18.37 val.)
Valdančiosios Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų frakcijos seniūnas J.Razma teigė, kad prieš metus kreipdamiesi į teismą dėl pagalvės mokesčio, parlamentarai siekė apginti viešąjį interesą.
„Kreipdamiesi į teismą mes atstovavome ir viešąją interesą, ir bandėme reaguoti į tokią situaciją, kai savivaldybė labai staiga verslui įveda labai netikėtus mokesčius. Po teismo sprendimo mums yra gera proga grįžti prie įstatymų ir siekti aiškiai apibrėžti, kada ir kaip galima įvesti rinkliavas, kad kažkokie papildomi mokesčiai negalėtų būti įvedami staiga“, – BNS šeštadienį sakė J.Razma.
Jis pridūrė, kad įstatymų pataisos gali būti svarstomos Seime greitu laiku.
J.Razmos teigimu, jei Druskininkų savivaldybė rimtai norėtų prisiteisti bylinėjimosi išlaidas, tą galėjo padaryti jau tuomet, kai Vyriausiasis administracinis teismas nagrinėjo parlamentarų kreipimąsi dėl pagalvės mokesčio teisėtumo, o ne dabar atskirais ieškiniais keliems teismams.
„Vyksta rinkimų kampanija, Druskininkų meras, matyt, nori pademonstruoti tokią kovą su iškart kelių frakcijų Seimo nariais“, – svarstė J.Razma.