2012 10 29

Politologas Vincentas Vobolevičius: prezidentė rizikuoja užauginti populistų mylėtojų minią

Politikos ir ekonomikos ekspertas, ISM dėstytojas Vincentas Vobolevičius sako, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė smarkiai rizikuoja pareikšdama, kad Vyriausybę tvirtins tik tokią, kurioje nebus Darbo partijos.
Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Prezidentė tikrai yra labai sunkioje padėtyje. Ji yra ekonomistė ir puikiai supranta, ką kriminalinis elementas Vyriausybėje reikštų Lietuvos tarptautiniam reitingui ir skolinimosi galimybėms. Kita vertus, ji labai rizikuoja dar labiau išauginti populistinių partijų rinkėjų skaičių“, – 15min.lt sakė V.Vobolevičius.

Anot jo, Darbo partija, jei jai būtų leista dalyvauti valdančiojoje koalicijoje, neabejotinai neilgai trukus susikompromituotų, tačiau jos į valdžią išvis neleidus žmonių, kurie mano, kad Lietuva valdoma „susimokiusių“ socdemų ir konservatorių, tikrai atsirastų daugiau.

V.Vobolevičius įsitikinęs, kad be šio rizikos faktoriaus kituose rinkimuose surinkti kur kas mažiau rinkėjų palaikymo, tiek konservatoriai, tiek socialdemokratai mielai sėstų į koalicijos su vaivorykštės vėliava laivą.

„Valdžia tikrai sutaiko. Tokioje koalicijoje draugystės gal ir nebūtų, ji nebūtų labai sėkminga, bet gana stabili. Išliktų finansų ir užsienio politikos linija, tačiau valstybės sektoriaus reformą, verslo aplinkos gerinimą, koaliciją sudarius idėjiškai priešiškiems konservatoriams ir socdemams,  galima pamiršti, nes tokiais klausimais sutarimo nebūtų“, – sako jis.

Primename, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį ryte susitiko su konservatorių pirmininku, premjeru Andriumi Kubiliumi ir socialdemokratų pirmininku Algirdu Butkevičiumi. Šiam prezidentė pareiškė nelaiminsianti formuojamos koalicijos su Darbo partija. Prezidentės teigimu, finansinėmis machinacijomis ir rinkėjų papirkinėjimu įtariama Darbo partija turi likti valdžios užribyje.

Po antrojo rinkimų turo, preliminariais duomenis, socialdemokratai turi 38, Darbo partija – 29, „Tvarka ir teisingumas“ – 11 mandatų.

Taip pat į Seimą pateko 33 konservatoriai, 10 liberalų, 8 Lenkų rinkimų akcijos nariai, 7 „Drąsos kelio“ atstovai, trys savarankiškai rinkimuose dalyvavę asmenys, ir viena „valstietė“.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai