Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti

Pradedami keisti Ukrainos karo pabėgėlių leidimai laikinai gyventi Lietuvoje

Europos Sąjungai nusprendus pratęsti laikinąją apsaugą Ukrainos karo pabėgėliams, Migracijos departamentas nuo lapkričio 1 d. pradeda tokių asmenų turimų skaitmeninių leidimų laikinai gyventi Lietuvoje keitimą. Šis procesas vyks lygiai taip pat, kaip ir pernai – neįvedama jokių pokyčių ar papildomų reikalavimų teikiant prašymus, rašoma Migracijos departamento pranešime spaudai.
Migracijos departamentas
Migracijos departamentas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Šiuo metu Ukrainos karo pabėgėliams išduoti skaitmeniniai leidimai laikinai gyventi Lietuvoje galioja iki 2025 m. kovo 4 dienos.

Juos pasikeisti norintiems asmenims iš pradžių reikės apsilankyti Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje MIGRIS, užsieniečiams skirtoje rubrikoje nurodyti savo pilietybę ir atsidariusiame atvejų sąraše pasirinkti „Esu asmuo, pasitraukęs iš Ukrainos dėl karo veiksmų“ ir tuomet „Pateikti prašymą dėl leidimo keitimo“.

Užsieniečiai turės užpildyti atsidariusius prašymus, rezervuoti vizito datą pasirinktame klientų aptarnavimo skyriuje, nustatytu laiku į jį atvykti asmeniškai bei pateikti galiojantį kelionės dokumentą – biometrinį Ukrainos piliečio pasą.

Migracijos departamentas atkreipia dėmesį, jog Ukrainos karo pabėgėliai vizitams galės pasirinkti bet kurį klientų aptarnavimo skyrių, nepriklausomai nuo savo gyvenamosios vietos Lietuvoje. Pabėgėliai bus aptarnaujami ir tuose skyriuose, kurie paprastai aptarnauja tik Lietuvos piliečius.

Prašymus pildyti portale galima bus pradėti jau nuo lapkričio 1-osios, o pirmoji diena, kuomet bus galima rezervuoti vizitą teisingai užpildžius prašymą, yra lapkričio 4-oji.

Į pasirinktus Migracijos departamento klientų aptarnavimo skyrius, lydimi bent vieno iš tėvų ar globėjų, turės atvykti ir nepilnamečiai, kuriems yra daugiau nei 2 metai. Nepilnamečių iki 2 metų amžiaus vaizdo atvaizdas galės būti nuskaitytas iš vaiko amžių atitinkančios nuotraukos, kurią pristatys prašymą teikiantys jo tėvai ar globėjai.

Prašymo pakeisti leidimo formą tėvai ar globėjai turės užpildyti ir už nepilnamečius vaikus iki 16 metų.

Skaitmeninį dokumentą kiekvienas Ukrainos karo pabėgėlis gaus į MIGRIS paskyrą, kurią jis naudojo pildydamas prašymą.

Spalio 28 d. duomenimis, Lietuvoje iš viso yra 47 163 Ukrainos karo pabėgėliai, turintys galiojančius leidimus laikinai gyventi mūsų šalyje laikinosios apsaugos pagrindu.

Nuo Rusijos invazijos Ukrainoje pradžios Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje MIGRIS iš viso registruota daugiau kaip 91 tūkst. karo pabėgėlių, tačiau ne visi šie asmenys pasiliko mūsų šalyje. Migracijos departamentui yra žinoma, jog dalis ukrainiečių atvyko į Lietuvą trumpam, laikinosios apsaugos neprašė ir išvyko į Vakarų Europą, kiti grįžo į tėvynę arba liko Lietuvoje ir leidimus laikinai gyventi gavo kitais pagrindais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas