Kaip BNS informavo kariuomenė, trijų sesijų metu bus aptariamos rizikos bei iššūkiai oro, sausumos, jūrų, kibernetinėje ir kosmoso dimensijose bei priemonės jų mažinimui.
NATO valstybių kariuomenių vadai taip pat diskutuos apie atnaujintus aljanso ir regioninius gynybos planus bei kertinius jų įgyvendinimo elementus. Planų pagrindu bus aptarta tolesnė Aljanso pajėgumų plėtra siekiant užpildyti spragas bei oro gynybos pajėgumų vystymas ir panaudojimas.
Karinis komitetas dėmesio skirs ir Aljanso karinės dimensijos ateities perspektyvoms, susijusioms su ilgalaikiu NATO karinių pajėgumų vystymu, kurie apimtų dirbtinį intelektą bei skaitmeninę transformaciją apjungiant visas dimensijas – orą, žemę, jūras, kibernetinę ir kosminę erdves.
Taip pat bus aptarta steigiamo Jungtinio analizės, treniravimo ir mokymo centro, skirto karo Ukrainoje pamokų vertinimui, analizei ir pritaikymui Aljanso doktrinoms, vystymo situacija.
Prahoje Lietuvos kariuomenės vadas dvišaliu formatu turėtų susitikti su Vyriausiuoju aljanso vadavietės transformacijai vadu generolu Philippe Lavigne (Filipu Lavinu), Jungtinių Valstijų kariuomenės vadu generolu Charlesu Q. Brown Jr. (Čarlzu Braunu), Suomijos kariuomenės vadu generolu Janne Jaakkola (Jane Jakola), Švedijos kariuomenės vadu generolu Micaeliu Bydenu (Mikaeliu Biudenu), Vokietijos kariuomenės vadu genenrolu Carstenu Breueriu (Karstenu Brojeriu),
NATO Karinis komitetas yra aukščiausio lygmens karinis vadovavimo padalinys, teikiantis patarimus bendros saugumo ir gynybos politikos, taip pat karinių misijų ir operacijų klausimais. Karinį komitetą sudaro valstybių narių kariuomenių vadai, jie į susitikimus renkasi du kartus per metus.