2011 11 19

„Snoro“ žmonės. Raimondas Baranauskas mėgo prabangą, bet dėmesio nesiekė

Uzbekijoje gimusį rusą Vladimirą Antonovą ir iš Šiaulių kilusį bankininką Raimondą Baranauską kurti bendrą verslą suvienijo meilė pinigams ir automobiliams. Ši aistra pagimdė rusų kapitalu paremtą banką, bet jį ir, regis, sužlugdė, rašo portalas diena.lt.
Raimondas Baranauskas
Raimondas Baranauskas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Snoro“ nacionalizavimo istorija

Portalas pažymi, kad apie R.Baranauską žinoma ne tiek jau ir daug. Be to, jis ne iš tų, kurie skubėjo viešinti asmeninį gyvenimą ar veržtis į publiką.

„Į naujuosius sąrašus neįtraukėme ir “Snoro„ vadovo R.Baranausko. Nors jo turtas vertinamas daugiau kaip 100 mln. litų, rinkos dalyvių manymu, šio žmogaus rankomis banko akcijas valdo visai kiti savininkai“, – prieš keletą metų rašė žurnalas „Veidas“, kasmet skelbiantis turtingiausių Lietuvos žmonių reitingus

„Snorui“ tapus „Lietuvos ryto“ pagrindiniu akcininku, Baranauskų šeima plačiau atvėrė duris šio žiniasklaidos koncerno žurnalistams.

1981 m. šiaulietis R.Baranauskas baigė ekonomikos studijas Vilniaus universitete. Grįžęs po studijų į Šiaulius R.Baranauskas nusprendė kopti karjeros laiptais. Ir jau nepriklausomybės išvakarėse būsimasis bankininkas vadovavo Šiaulių miesto vykdomojo komiteto Ekonomikos skyriui.

1991-aisiais R.Baranauskas iš valstybės tarnybos žengė privačiojo verslo link ir tapo įmonės „Vara“ ekonomikos direktoriumi. „Vara“ užsiėmė tuomet populiariu prekių eksportu iš Vokietijos į Lietuvą ir jų perpardavimu į Rusiją. 1993 metais viešumoje jis pasirodė kaip „Snoro“ valdybos pirmininko pavaduotojas. Po metų – jis buvo jau banko valdybos pirmininkas ir banko prezidentas. Šiuos postus jis išlaikė iki pastarųjų dienų, kai buvo nacionalizuotas bankas.

Anot diena.lt, apie R.Baranauską sutikę šnekėti jo draugai ir bičiuliai bankininką mini tik geru žodžiu: dosnus mecenatas, aktyvus Vilniaus klubo narys, aistringas sporto mėgėjas ir tiesiog paprastas, aukštumų pasiekęs, tačiau žvaigždžių liga nesusirgęs žmogus. Tokia viena R.Baranausko pusė. Yra ir kiek tamsesnė: suktybės su „Žalgirio“ klubu, meilė prabangiems automobiliams ir įtartinos kilmės rusiškiems pinigams.

Apie pasakiškus daugiau kaip pusę milijono litų siekiančius atlyginimus, kuriuos patys sau skirdavo „Snoro“ vadovai, daugelis eilinių banko klientų galėjo nebent tik sapnuoti. Banke buvo įdarbinta ir visa R.Baranausko šeima. Sūnus Edgaras darbavosi „Snoro“ Centro skyriaus viršininku, jo sutuoktinė Karolina – juriste. Dukra Ieva konsultavo klientus centrinėje būstinėje. Žmona Sigita vadovavo „Snoro“ paramos fondui.

R.Baranauskas yra Vilniaus klubo, vienijančio aktyvius sostinės verslo, meno ir politikos veikėjus, narys. Klubo prezidentė buvusį bankininką apibūdino kaip tikrai nuoširdų, dosnų menui ir kultūrai žmogų.

Pinigai buvo skiriami ne tik menui, bet ir R.Baranausko aistrai – prabangiems automobiliams. Bankininkas ypač didžiavosi savo automobiliu „Bentley Arnage LWB Mulliner“. Prabangiais automobiliais naudojasi ir R.Baranausko šeima: sūnus Edgaras vairuoja BMW M3 kupė, o žmona Sigita – „Range Rover Vogue“. Visi trys šeimos automobiliai yra juodos spalvos. Sūnaus ir žmonos automobiliai pažymėti septynetais.

Pasak delfi.lt, už šiuos prabangius automobilius mokėjo ne R.Baranauskas, o „Snoras“ indėlininkų ir investuotojų lėšomis. „Snoro“ turto sąraše – vienas „Maybach“ markės automobilis, keli „Spyker“, vienas „Porsche Cayenne Turbo“, prabangus „Mercedes-Benz“. Delfi.lt šaltinių duomenimis, visi šie automobiliai registruoti banko centrinės buveinės Vilniuje vardu, bet dabar jie yra Rygoje. Dar du automobiliai – prabangūs „Jaguar“ ir „Spyker“ – rieda Londono, kur apsistoja V.Antonovas, gatvėmis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų