„Pradėjus Gedimino kalno tvarkymo darbus atrodė, kad vilties ką nors pasiekti yra mažai, nes prie kalno ar ant kalno yra susibūrusios daug institucijų, kurios visada gali pateikti priežastį, kodėl ko nors negalima daryti. Tačiau per kelis mėnesius buvo nuveikta nemažai, – pasakojo ministras. – Skirtas specialus finansavimas Gedimino kalno tyrimams, atliktiems nuo 1950 metų, apibendrinti. Įvykdyti Gedimino kalne esančių vamzdynų zondavimo darbai – ten, kur manėme, kad kalne atsiveria ertmių, yra įgriuvusių takelių, pasirodė, tiesiog sugedę kanalizacijos vamzdžiai. Dabar mes turime aiškų vaizdą, kokia yra tų vamzdynų būklė. Taip pat buvo atlikti kalno tvarkymo darbai, pakeisti šulinių dangčiai, nutiesti vandens nubėgimo latakai ir pan.“
Kitais metais, pasak A.Gelūno, lieka užduotis Gedimino kalne rasti nacių ir kitų militaristinių grupuočių bunkerius.
„Mes turime preliminarius brėžinius, kur jie yra, bet tyrėjai labai bijo brutaliai įsiveržti su zondais į tą kalną, kad neišjudintų sluoksnių. Galbūt pasitelksime modernią įrangą tiems bunkeriams rasti ir suprasti, kuo jie užpilti. Tada spręsime, ar sutvirtinti tą užpylimą, ar – atvirkščiai – išvalyti bunkerius ir pritaikyti juos turizmui, – mintimis dalijosi kultūros ministras. – Žinoma, antra galimybė įeiti po žeme yra labai viliojanti, bet rizikos irgi labai daug.“
Šiam projektui yra skirta 1,4 mln. litų, o visi numatyti darbai, kaip tikisi ministras, turi būti atlikti per ateinančius metus.