Penktadienį pasitarimo Kultūros ministerijoje metu priimtas sprendimas dėl Gedimino kalno uždarymo. Planuojama, kad kalnas bus uždarytas iki vasario, jame tęsiami tvarkymo darbai. Iš karto po Naujųjų metų kalne bus įmontuoti geodinaminiai detektoriai, kurie leis žymiai operatyviau fiksuoti geologinius pakitimus kalne. Iki vasario pabaigos bus sutvirtintos kalną juosiančios betoninės juostos (rostverkai), kurios šiuo metu ir kelia daugiausia problemų. Visi darbai, Kultūros ministerijos teigimu, vyksta pagal dar vasarą parengtą planą, kalnas yra nuolat stebimas ir prižiūrimas, situacija yra kontroliuojama.
Vis dėlto nuošliaužų tikimybė išlieka didelė. Tikinama, kad kalno struktūrai grėsmės vis dėlto jos nekelia, nes yra paviršinio pobūdžio.
Sprendimas uždaryti Gedimino kalną pakoregavo ir kasmetinę iškilmingą ceremoniją. Sausio 1-ąją minima Lietuvos vėliavos diena, Lietuvos kariai Gedimino kalno pilies bokšte Vilniuje iškilmingai iškelia trispalvę. Ceremonija skiriama prisiminti, kaip prieš 97 metus, 1919 metų sausio 1 d., Gedimino pilies bokšte suplevėsavo trispalvė vėliava, kurią iškėlė Lietuvos savanorių būrys. Deja, tąkart iškelta trispalvė plevėsavo neilgai – 1919 m. sausio 6 d. Vilnių užėmę bolševikai nuo trispalvės nuplėšė geltoną ir žalią spalvas, palikę tik raudoną.
Šiemet ceremonija bus kitokia. Gedimino kalnas net ir šventės proga visiems lankytojams nebus atidarytas. Į jį su 2017-ųjų metų vėliava pakils tik 6 kariai. Pati ceremonija numatyta šalia Gedimino paminklo. Čia kalbės Seimo pirmininkas, krašto apsaugos ministras, Vilniaus valdžios atstovai.
Nuo Gedimino paminklo bus paleistos ir trys iškilmingos salvės. Ceremonijos pradžia 14 val.
Vėliava iš Gedimino pilies bokšto šiemet bus perduoda Kelmės rajono Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijai, kuri aktyviausiai dalyvavo nacionaliniuose Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijų konkursuose.