„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vilniuje rengiamas pasaulio lietuvių forumas, tarsis, kaip prisidėti iškilus karo grėsmei

Vilniaus rotušėje pirmadienį susirinkę pasaulio lietuvių bendruomenės nariai diskutuos, kaip padėti Lietuvai iškilus karo grėsmei.
Asociatyvi nuotrauka / BNS nuotr.
Asociatyvi nuotrauka / BNS nuotr.

Forume „Kuo galiu būti naudingas Lietuvai, nors šiuo metu jone negyvenu?“ bus aptariamas galimas sužeistųjų ar pabėgėlių priėmimas, aktyvus finansinės pagalbos Lietuvai rinkimas kriziniu laikotarpiu ir kiti šiuo metu svarbiausi užsienio lietuvių indėlio į Lietuvos saugumą klausimai.

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkės Dalios Henkė teigimu, išeivijos lietuviai neramiu geopolitiniu laikotarpiu yra svarbi Lietuvos stabilumo dalis.

„Kuo didesnis bus lietuviškos kultūros puoselėjimas tarp pasaulio lietuvių, tuo stipresnė bus Lietuva. Tad norint palaikyti valstybės klestėjimą, saugumą ir pažangą, būtina skatinti didesnį išeivijos įsitraukimą į įvairias Lietuvos gyvenimo sritis“, – sakė ji.

Anot D. Henkės, karas Ukrainoje parodė, kaip svarbu kritiniu metu gebėti operatyviai tvarkytis, priimant karo pabėgėlius svečiose šalyse, bendradarbiauti, integruojant nuo karo pabėgusias šeimas į jiems naują aplinką.

„Tad jei dar aktyviau stiprinsime pasaulio lietuvių ir Lietuvos ryšį, išeivijos atstovai galės bet kuriuo metu ištiesti pagalbos ranką bėdoje atsidūrusiems tautiečiams“, – tvirtin ji.

Būtinybę stiprinti pasaulio lietuvių ir Lietuvos ryšį pabrėžė ir Ukrainoje gyvenanti, šios šalies lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Makarova. Jos teigimu, svarbu skatinti atvirą pasaulio lietuvių dialogą su atsakingomis Lietuvos valstybės institucijomis, organizacijomis bei stiprinti visų tautiečių tarpusavio pagarbą, pasitikėjimą.

D. Makarova pabrėžė, kad svarbu išmokti karo Ukrainoje pamokas.

„Kiekvienas šioje šalyje gyvenantis tautietis gali aiškiai papasakoti, kodėl, tarkim, Lietuvos mokyklose, darželiuose ir kitose visuomeninėse įstaigose turėtų būti įrengtos slėptuvės. Arba kodėl visi gyventojai turėtų pasiruošti kuprines su dokumentais, įkrovikliu, vaistais, tvarsčiais, maistu, vandeniu. Taip pat kodėl svarbu apmokyti žmones suteikti pirmąją medicinos pagalbą ar paskatinti atnaujinti turimus įgūdžius“, – sakė ji.

Forumo metu bus diskutuojama ir apie inovacijas, galimybes investicijoms, naujam verslui ateiti. Taip pat bus kalbama apie visuomeninių organizacijų indėlį valstybėje, Lietuvos santykį ir sąveikos kanalus su išeivijos atstovais.

Forume, kuris yra šimtmetį mininčios Dainų šventės dalis, dalyvaus premjerė Ingrida Šimonytė, ekonomikos ir inovacijų̨ ministrė Aušrinė Armonaitė, prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys, Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis, Lietuvos šaulių sąjungos vadas pulkininkas leitenantas Linas Idzelis, kiti.

Užsienio reikalų ministerijos ir Migracijos departamento duomenimis, užsienyje gyvena apie 461 tūkst. lietuvių. Daugiausia jų – Jungtinėje Karalystėje (33 proc.), Vokietijoje (13 proc.), Norvegijoje (11 proc.) ir Airijoje (10 procento).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau