2016 01 27 /13:35

Gydytoja Jolanta Labanauskienė: troleibuse elektros nukrėstam vaikui galėjo baigtis liūdnai

Į ligoninę Vilniuje atvežtas septynmetis, kurį antradienį troleibuse nukrėtė elektra. Iškrova buvo tokia stipri, kad vaikas patyrė traumų. Vežėjai teisinasi, kad įtakos turėjo ir drėgni orai.
Viešojo transporto stotelė
Viešojo transporto stotelė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Kaip pranešė Policijos departamentas, apie 13 val. į ligoninę atvežtas septynmetis paaiškino, kad tą pačią dieną Vilniuje L.Asanavičiūtės gatvėje , Karoliniškėse, troleibuse, jį nukrėtė elektra.

Mažametis dėl elektros traumos ir dešinės plaštakos traumos paguldytas į ligoninę.

Nukentėjo nestipriai

Kaip 15min sakė Vaikų ligoninės Vaikų traumatologijos skyriaus vedėja dr. Jolanta Labanauskienė, berniukui dar pasisekė – viskas galėjo baigtis daug liūdniau.

Galėjo būti labai blogai, nes prisilietimas prie turėklų, kadangi troleibuse teka aukštos įtampos srovė, gali baigtis net mirtimi. Vaikui tikrai labai pasisekė, – sakė J.Labanauskienė.

„Berniukas atvežtas pas mus antradienį, apie pietus. Mamos žodžiais tariant, vaiką nukrėtė elektra laikantis už troleibuso turėklo, pajuto, kad jam labai stipriai nupurtė ranką. Jis buvo atvežtas į mūsų ligoninę. Pagal apžiūrėjusio gydytojo duomenis, buvo dešinio delno paraudimas, tai traktuojama kaip pirmo laipsnio nudegimas“, – pasakojo gydytoja.

Vaiką apžiūrėjo vaikų gydytojas, padaryta elektrokardiograma, jis paguldytas į traumatologijos skyrių. „Pakitimų elektrokardiogramoje nebuvo, vidaus organų pažeidimų irgi nerasta. Šiandien dar konsultuos vaikų kardiologas, o dabar berniukas jaučiasi normaliai, sakyčiau – neblogai“, – sakė J.Labanauskienė.

Gydytojos teigimu, trečiadienį vaiko delnas jau nėra paraudęs. „Galėjo būti labai blogai, nes prisilietimas prie turėklų, kadangi troleibuse teka aukštos įtampos srovė, gali baigtis net mirtimi. Vaikui tikrai labai pasisekė“, – konstatavo Vaikų traumatologijos skyriaus vedėja.

J.Labanauskienė teigė neprisimenanti panašių atvejų, kad vaikai būtų nukentėję dėl elektros troleibusuose.

Srovės nutekėjimų būna

Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ technikos direktoriaus pavaduotojas Jurijus Komarovas apgailestavo dėl tokio nutikimo. Anot jo, labai gaila, kad vaikui taip nutiko, nes dabar jis bijos ir į troleibusą lipti. „Nors imk ir suorganizuok jam ekskursiją, kad pamatytų, kaip čia viskas pas mus vyksta“, – šyptelėjo technikos direktoriaus pavaduotojas, patikinęs, kad su vaiko mama buvo susisiekta ir teirautasi dėl jo sveikatos.

Nors imk ir suorganizuok jam ekskursiją, kad pamatytų, kaip čia viskas pas mus vyksta, – šyptelėjo J.Komarovas.

Pasak J.Komarovo, jis tiksliai nežinąs, ar vaikas laikėsi už turėklo, ar už kitos geležinės detalės, tačiau prisiglaudus prie metalinės dalies troleibuse galima šiek tiek nukentėti.

„Elektros srovės nuotekis į troleibuso korpusą galimas tokiu oru kaip vakar, t.y., kai lauke labai šlapia ir tirpstantis sniegas su gatvėse barstomu mišiniu tampa elektros laidininku dėl mišinyje esančios druskos. Siekiant išvengti tokių atvejų, dar prieš 6 metus troleibusuose įrengėme daviklius, signalizuojančius vairuotojui apie atsiradusį elektros srovės nuotekį. Suveikus davikliui, vairuotojas privalo nutraukti tolimesnį darbą“, – teigė J.Komarovas.

Vakare, grįžę į troleibusų parkus, visi troleibusai pravažiuoja techninio aptarnavimo zoną, kur taip pat yra įranga elektros srovės nuotekiui tikrinti. Esant tokiems gedimams troleibusai į maršrutus neišleidžiami, valomi, džiovinami ir tik sutvarkius išvažiuoja dirbti į miesto maršrutus.

Atvejų, kai žmonės nukenčia dėl elektros srovės nuotekio troleibusuose, pasitaiko, bet, anot J.Komarovo, labai retai.

Priežastį nustatyti sunku

„Čia komentuoti sunku. Pirmas įspūdis – blogas įžeminimas. Jeigu prisilietus prie elektronikos prietaiso trenkia srovė, tai dažniausiai reiškia blogą įžeminimą“, – kalbėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Elektronikos fakulteto vyresnysis mokslo darbuotojas Vaidotas Barzdėnas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Troleibusas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Troleibusas

Jis teigė, kad šio atvejo nereikėtų maišyti su elektrostatiniu krūviu, kuris kartais susidaro paliečiant metalinį paviršių – dėl to vairuotojai kartais skundžiasi, jog juos nukrečia automobilių durelės.

„Elektrostatinis krūvis nuo sintetinių drabužių, vilnos, nuo guminių paviršių tikrai nesukelia pirmo laipsnio nudegimų – jis labai silpnas“, – VGTU darbuotojas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų