Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Iš Tauragės mokyklos milžinišką sumą pasisavinusi buhalterė: „Norėjau geresnio gyvenimo savo vaikams“

Per 583 tūkst. eurų iš Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos pasisavinusi vyriausioji finansininkė Ona Žukauskienė teisme atgailavo ir tikino tik norėjusi geresnio gyvenimo sau ir savo vaikams.
Ona Žukauskienė kaltinama iš mokyklos sąskaitos pasisavinus per 583 tūkst. eurų.
Ona Žukauskienė kaltinama iš mokyklos sąskaitos pasisavinus per 583 tūkst. eurų. / A.Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Antradienį Klaipėdos apygardos teisme byloje, sukėlusioje didelį atgarsį ne tik Tauragės regione, apklausta kaltinamoji, buhaltere mokykloje dirbusi O.Žukauskienė.

„Įkalinau save baisiausiame kalėjime“

Moteris kaltinama, kad nuo 2003-iųjų iki 2013-ųjų iš mokyklos sąskaitų pasisavinusi per 583 tūks. eurų (beveik 2 mln. litų). Nustatyta, kad moteris periodiškai į savo sąskaitą vis persivesdavo lėšas. Vieną mėnesį perlaidų suma siekė beveik 18 tūkst. litų, t.y. 5,2 tūkst. eurų.

Savo kaltę moteris pripažino visiškai. Silpnos sveikatos moteris teisme kalbėjo prilaikoma sūnų. „Sveikata prastėja, todėl noriu, kad kuo greičiau baigtųsi teismai. Gailiuosi dėl padaryto nusikaltimo. Noriu pasakyti, kad jau ketverius metus save baudžiu, kaip jokiame kalėjime nebaudžia. Labai gailiuosi. Jaučiu didžiulę gėdą prieš savo vaikus, artimuosius, pažįstamus“, – teigė moteris teisme.

Anot jos, buvo nelengva situacija šeimoje. Moteris viena pati išlaikė tris vaikus, mat buvęs vyras ilgą laiką nedirbo. Teko galvoti, kaip vaikus išleisti į mokslus.

Jau ketverius metus save baudžiu, kaip jokiame kalėjime nebaudžia. Labai gailiuosi. Jaučiu didžiulę gėdą prieš savo vaikus, artimuosius, pažįstamus.

Direktoriui buhalterija nerūpėjo

Darbe stropiai pareigas atlikusi tauragiškė pamatė, kad direktorius pro pirštus žiūri, kaip tvarkoma buhalterinė apskaita.

„Jis visiškai nekreipė dėmesio, neatliko savo pareigų. Visas užduotis, susijusias su finansais, patikėjo man“, – teigė O.Žukauskienė.

Moteris pamatė, kad yra galimybė nepastebėtai pasisavinti mokyklos lėšas. Pamačiusi, kad yra nepanaudota atlyginimų dalis, kai mokytojai sirgo, keliavo ar dėl kitokių priežasčių negalėjo dirbti, O.Žukauskienė likutį tiesiog persivesdavo į savo sąskaitą.

„Buvo nišos, kur buvo galima sutaupyti, aš jomis ir pasinaudojau“, – prisipažino moteris. Kartais per mėnesį ji į savo sąskaitą pervesdavo įspūdingas sumas pinigų, kurios siekdavo po keliolika tūkstančių litų.

Per dešimtmetį, suskaičiuota, į savo sąskaitą moteris pervedė per 2 mln. Lt, t.y. apie 583 tūkst. eurų.

Padėjo sūnui pasistatyti namą

„Man ir pačiai ši suma dabar atrodo įspūdinga. Sunku suprasti, kur galėjome tiek išleisti: tvarkėme namus. Padėjome vaikams, sūnus statėsi namą, kažkiek padėjau jam. Norėjau geresnio gyvenimo sau, savo vaikams“, – teisme pasakojo.

Dabar ji apgailestauja, kad areštuotas ne tik jos namas Tauragėje, bet ir sūnaus būstas. Mat daugelį metų Airijoje dirbęs vaikinas ir pats buvo susitaupęs nemenką sumą namui.

Kaltinamoji tikino, kad per dešimtmetį nė karto M.Mažvydo progimnazijos netikrino auditas, dingstančių pinigų nepastebėjo ir direktorius.

Šis tikina nieko neįtaręs apie vagystę ir buvęs priblokštas, kai sužinojo, jog mokykla turėjusi tiek „laisvų“ pinigų.

Šioje byloje siekiama išieškoti pavogtą sumą solidariai tiek iš direktoriaus, tiek iš finansininkės. Mokyklos direktorius kategoriškai ginasi nieko nežinojęs apie galimą vagystę.

Pagal pareikštus kaltinimus moteriai gresia baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų, o direktoriui – laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?