Bylos duomenimis, 2007 metų lapkričio mėnesio pradžioje dvi moteriškės, susitarusios, kad Kėdainių rajono Labūnavos kaime registruotos individualios įmonės savininkė I.N. fiktyviai priims dirbti pardavėja Palangoje gyvenančią nėščią E.L. ir mokės jai 1300 litų atlyginimą. Po kelių mėnesių, taip pat fiktyviai pardavėją pervedus į vadybininkės pareigas, atlyginimas buvo padidintas iki 3300 litų.
Neteisingi duomenys buvo perduoti „Sodrai“ tam, kad būtų sulaukta išmokų iš Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto. Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Nerijus Gružauskas teigė, kad ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys įtikino, jog fiktyviu įdarbinimu buvo siekiama apgaule įgyti Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto lėšas.
Teismas pripažino E.L. ir I.N. kaltomis pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 2 dalį dėl apgaulės būdu įgyto didelės vertės svetimo turto – 69 tūkstančių 851,61 litų iš Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto.
Ikiteisminį tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai, tyrimą kontroliavo ir baudžiamąją bylą su kaltinamuoju aktu į teismą perdavė Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Nerijus Gružauskas.
Dėl Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto lėšų grobstymo Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokurorai perdavė į teismą tris baudžiamąsias bylas, kuriose kaltais buvo pripažinti penki asmenys, apgaule įgiję beveik 100 tūkstančių litų „Sodros“ išmokų – 99 tūkstančius 597 litus.