„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kaimą užpuolė drakonai

Indonezijos Komodo nacionaliniame parke alkani drakonai ėmė puldinėti žmones.
Komodo drakonai
Komodo drakonai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Komodo drakonai turi panašius į ryklio dantis. Įkasdami jie suleidžia nuodų, nuo kurių žmogus gali mirti per valandą. Anksčiau kartu su šiais didžiausiais pasaulyje ropliais gyvenę žmonės jų nebijojo. Vietos gyventojai net pasakoja legendą, kaip žmogus vedė drakono „princesę“ ir jiems gimė dvynukai – berniukas Gerongas ir drakoniukė Orah, kuriuos gimimas išskyrė. Tačiau nuo 2007 metų Komodo drakonų aukomis tapo du žmonės – 8 metų berniukas, nuėjęs į krūmus už namo, ir 31 metų žvejys, netyčia užmynęs ant aukštoje žolėje gulinčios reptilijos. Buvo ir sunkiai sužeistų žmonių, nors roplių jie tikrai neprovokavo.

Per pastaruosius 35 metus drakonai nugalabijo keturis žmones.

Pasklidus žiniai, kad Komodo drakonai ėmė puldinėti žmones, Rinkos salos gyventojus apėmė baimė. 46 metų reindžeris Mainas, kuris kaip ir dauguma indoneziečių turi tik vieną vardą, dirbo raštinėje, kai drakonas, užšliaužęs laiptais į jo Nacionaliniame parke esančią medinę trobelę, susirangė jam aplink kojas. Mainui pabandžius išsivaduoti iš jo stiprių gniaužtų, drakonas suleido jam į ranką dantis. „Maniau, kad mirsiu. Pusę savo gyvenimo praleidau dirbdamas su šiais drakonais ir niekada nemačiau nieko panašaus. Laimei draugai išgirdo mano riksmus ir skubiai nugabeno į ligoninę“, – pasakojo jis žurnalistams.

Šie Komodo drakonai, priklausantys varanų šeimai, yra labai populiarūs Europos ir JAV zoologijos soduose. Jie užauga iki 3 metrų ilgio ir sveria apie 70 kilogramų. Pasaulyje jų yra likę tik apie 2500, todėl jie įrašyti į Raudonąją knygą.

Daugiausia jų gyvena Komodo nacionaliniame parke. Tačiau medžiotojams iššaudžius elnius ir buivolus, drakonams tenka misti paukščiais, graužikais ir driežais. „Jausdami nuolatinį alkį šie ropliai ir pradėjo puldinėti žmones“, – aiškina biologas ir reptilijų ekspertas Heru Rudiharto. Jo teigimu, šie padarai visada buvo pavojingi, nes gali netikėtai pasirodyti iš už medžių arba paplūdimyje. Jie greiti, stiprūs ir nuodingi.

Manoma, kad Komodo drakonai išsivystė iš didžiausių Indonezijos roplių, kurie gyveno Javos saloje ir Australijoje prieš daugiau kaip 30 000 metų. Jie gali judėti net 30 kilometrų per valandą greičiu, skuosdami savo storomis kojomis. Pavojingiausi – drakono dantys, kurie giliai įsminga į kūną. Į žaizdą patekę nuodai neleidžia kraujui krešėti, todėl krenta kraujo spaudimas ir žmogus praranda sąmonę.

Per pastaruosius 35 metus drakonai nugalabijo keturis žmones.

Išsigandę Rinkos salos gyventojai reikalauja leidimo aptverti savo sodybas 2 metų aukščio tvoromis, tačiau Nacionaliniame parke to daryti negalima, todėl jie ėmė pinti tvoras iš šakų.

Drakonų išsigando ne tik vietos gyventojai, bet ir turistai, kurių čia netrūksta, nes Komodo nacionalinis parkas laikomas vienu iš septynių pasaulio gamtos stebuklų. Jo kalnuose ir savanoje gyvena pelėdos, meškos ir nedideli laukiniai arkliai. Visą salą juosia koralų rifai ir nuostabūs užutekiai, kuriuose pilna banginių, delfinų ir vėžlių. Kadangi biologai sako, kad drakonus pritraukia džiovinamų žuvų ir verdamo maisto kvapas, jų apsilankymai gyvenvietėse darosi vis dažnesni.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“