Nors tiek JAV, tiek likusiam pasaulyje šių prezidento rinkimų kampanija dažnai pavadinama viena purviniausių Amerikos istorijoje, S.Kovarskas 15min teigė esantis visai patenkintas.
„Koks įspūdis? Iš tikrųjų geras. Nors per daug negatyvumo, išties įdomu. Negatyvumą nulemia nauja dinamika – žmonės, palaikantys Trumpą, yra akivaizdžiai nusivylę valdžios institucijomis. Bet šiaip su demokratija viskas gerai“, – svarstė vyras.
Jis neabejoja, kad ankstų trečiadienio rytą bus paskelbta, jog prezidente išrinkta demokratė H.Clinton.
„Ji laimės. Daug kas kalba, kad nori permainų, bet galiausiai pasirenka stabilumą. Šiomis dienomis pastebėjau, kad šiaip jau Trumpas tikrai galėjo nugalėti šiuose rinkimuose, bet jis pastoviai šaudė sau į koją.
Juk iš tiesų Clinton nenusipelnė prezidento posto. Toks susikompromitavęs žmogus... Iš tokios šeimos, vyras – išdavikas. Bet Trumpas tuo nepasinaudojo, nors ir turėjo iniciatyvą. Jis blogai sužaidė, nors pergalę turėjo kišenėje“, – 15min sakė S.Kovarskas.
Kokia, anot jo, bus D.Trumpo nesėkmės priežastis? Amerikos ispanakalbiai ir moterys.
„Bet net po skandalingų jo pasisakymų kandidatai pagal populiarumą šalia. Tai daug ką pasako. Vis dėlto Amerika pasikeitė.
S.Kovarskas: „Net po skandalingų D.Trumpo pasisakymų kandidatai pagal populiarumą šalia. Tai daug ką pasako.“
1988 metais, kai laimėjo George'as H.W.Bushas, jį išrinko baltieji. Dabar jis tiek pat balsų pralaimėtų. Amerika labai pasikeitė – kur kas daugiau ispanakalbių, juodaodžių. Baltųjų vis dar dauguma, bet demografinė sudėtis visai kitokia“, – teigė S.Kovarskas.
Etnine prasme margiausi – JAV miestai, dažniausiai balsuojantys už demokratus. O S.Kovarskas, ir pats gyvenęs liberaliame Sietlo mieste Vašingtono valstijoje, tokiuose urbanistiniuose centruose įžvelgia ir negerų tendencijų.
Saulius su žmona neseniai kalbėjo apie tai, kas vyksta Amerikoje, ir teigė pastebėjęs, kad H.Clinton palaikantys didžiųjų miestų ir abiejų pakrančių gyventojai dažnai net niekinamai žvelgia į „kitą Ameriką“.
„O ta kita Amerika tikrai egzistuoja. Didmiesčių gyventojai, ypač jaunimas, apie provinciją, tarkime, Nebraską ar Alabamą atsiliepia su pasibjaurėjimu, net purtosi. Aišku, jie žino, kad tokia Amerika egzistuoja, bet tarsi nenori jos pripažinti. Žinoma, tai dar labiau skaldo šalį“, – 15min teigė S.Kovarskas.