„TikTok“ tinkle platinamoje žinutėje tvirtinama, neva ispanai „Telegram“ uždraudė dėl to, kad naudodamiesi šia programėle ukrainiečiai įkyriai skelbė pagalbos prašymus. Tačiau tai netiesa.
Susirūpino piratavimu
Šių metų kovo pabaigoje vienas Ispanijos teismas nurodė sustabdyti programėlės „Telegram“ veiklą šalyje, tačiau šis įvykis niekaip nesusijęs su ukrainiečių pagalbos prašymais, platinamais šioje platformoje.
Buvo nagrinėjama transliuotojų iškelta byla dėl intelektinės nuosavybės pažeidimo. Žiniasklaidos bendrovės skundėsi, kad jų medžiaga „Telegram“ naudojama be jų sutikimo.
Stabdyti „Telegram“ veiklą nuspręsta po to, kai Mergelių salų, kuriose „Telegram“ registruota kaip įmonė, pareigūnai neatsakė į 2023 m. liepos mėn. prašymą pateikti informaciją.
Teismas ieškojo informacijos, kuri leistų nustatyti, kas yra už paskyrų, kuriose tariamai įkeliamas piratinis turinys.
Vartotojų teisių grupė „Facua“ kritikavo sprendimą kaip neproporcingą ir įspėjo, kad jis padarys didelę žalą milijonams socialinio tinklo naudotojų.
Aiškinsis, kaip paveiks vartotojus
Tačiau jau po kelių dienų Ispanijos Aukštojo teismo teisėjas Santiago Pedrazas sustabdė savo paties įsakymą, motyvuodamas tuo, kad tyrimas nukreiptas į pavienius pažeidėjus, o ne pačią platformą.
Jis paprašė policijos pateikti ataskaitą, kaip laikinas programėlės draudimas paveiks jos naudotojus.
Ispanijos vartotojų asociacija teigė, kad „džiaugiasi valdžios institucijų sprendimu atidžiai apsvarstyti savo veiksmus ir galimų pasekmių mastą“, ir tikėjosi, kad policijos ataskaita paskatins teisėją panaikinti sprendimą.
2023 m. kovo mėn. Ispanijoje atliktos apklausos duomenimis, 54 proc. „Telegram“ naudotojų kasdien naudojosi platforma, o bent 26 proc. iš jų tai darė kelis kartus per dieną. Tik 17 proc. jos naudotojų teigia, kad „Telegram“ naudojasi rečiau nei kartą per savaitę.
15min verdiktas: melas. „Telegram“ programėlės veikla Ispanijoje buvo pristabdyta ne dėl ukrainietiško turinio joje.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, ja siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.