Europos Komisijos ataskaitose rašoma, kad šios šalys „atitinka visus kriterijus“, kurie buvo numatyti veiksmų plane.
ES vykdomoji institucija pasiūlymą keisti ES teisės aktus dėl bevizio režimo žada pateikti 2016-ųjų pradžioje, vėliau juos svarstys valstybės narės ir Europos Parlamentas.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako tikinti, kad bevizis režimas bus įgyvendintas per pirmąjį pusmetį.
„Džiaugiamės, kad Ukrainos ir Gruzijos reformų pasiekimai buvo tinkamai įvertinti. Europos Sąjunga demonstruoja vieningą paramą glaudesnės integracijos kelią pasirinkusioms rytų partnerėms. Tikimės, kad bevizis režimas su ES bus įgyvendintas per pirmąjį kitų metų pusmetį“, - sakė prezidentė BNS atsiųstame komentare.
Briuselis vertino Ukrainos ir Gruzijos dokumentų saugumo standartus, sienos kontrolę, migracijos situaciją, prieglobsčio suteikimo tvarką, viešąją tvarką ir saugumą, išorės santykius ir žmogaus teises.
Europos Komisijos ataskaitoje itin daug dėmesio skiriama korupcijos situacijai Ukrainoje. Dokumente teigiama, kad Kijevas žengė svarbų žingsnį šiemet įsteigdamas antikorupcijos tarnybą, tačiau pabrėžė, jog būtini tolesni žingsniai įtvirtinti jos nepriklausomumą ir tinkamą finansavimą.
Briuselis ataskaitose taip pat atkreipė dėmesį, kad abi šalys vykdė informacines kampanijas, kuriomis siekiama kovoti su mažumų diskriminacija. Šiuo atžvilgiu itin svarbus buvo Ukrainos parlamento sprendimas uždrausti diskriminaciją darbe seksualinės orientacijos pagrindu.
Ukraina ir Gruzija priklauso ES Rytų partnerystės programai. Kita jos narė Moldova bevizį režimą gavo 2014 metais.