Kaip rašoma straipsnyje britų visuomeninio transliuoto BBC interneto svetainėje, šios skaudžios Gazos krizės karuose labiausiai sprogstamas oficialus Izraelio ir Irano priešiškumas.
Dabar esą pasiekęs pavojingiausią tašką.
Artimųjų Rytų regionas ir daugelis sostinių už jo ribų, kaip pastebi BBC, stebi bei sulaikę kvapą laukia, ką Iranas, šeštadienį paleidęs dronus ir raketas į Izraelį, darys toliau.
Tai Teherano žingsnis po balandžio 1 dienos antskrydžio prieš šalies diplomatinį kompleksą Sirijos sostinėje Damaske, per kurį žuvo aukšti Islamo revoliucijos gvardijos korpuso (IRGC) vadai.
Izraelis neprisipažįsta įvykdęs šias atakas, bet esą visi žino, kad tai įvykdė jis.
Pasak BBC, nuo tada, kai prieš šešis mėnesius prasidėjo karas Gazoje, Izraelis sustiprino veiksmus prieš Iraną, ne tik sunaikindamas ginklų tiekimą ir infrastruktūrą Sirijoje, bet ir nužudydamas aukšto rango Islamo revoliucijos gvardijos korpuso bei Teherano remiamos libaniečių grupuotės „Hezbollah“ vadus.
Dvi regiono galiūnės priešiškos nuo tada, kai 1979-ųjų Irano revoliucija priešiškumą „sionistiniam režimui“ pavertė pagrindine savo doktrinos nuostata.
Daugelį metų Izraelis organizavo tam tikrų asmenų nužudymus, kibernetines operacijas ir skambino pavojaus varpais dėl Islamo Respublikos branduolinių ambicijų, taip pat dėl jos paramos grupuotėms, įskaitant „Hamas“, grasinančiai sunaikinti Izraelį.