Pareigūnai kalbėjosi su naujienų agentūra „Reuters“ ir sakė, kad Kinija masiškai padidino staklių, mikroelektronikos ir kitų technologijų pardavimą Rusijai, taip pat Maskvai.
Šios prekės yra svarbios, nes Rusija jas naudoja tankams, lėktuvams, raketoms ir kitiems karui skirtiems ginklams gaminti.
Jie taip pat sakė:
- Apie 90 proc. Rusijos mikroelektronikos gaminių atkeliauja iš Kinijos.
- Beveik 70 proc. maždaug 900 mln. dolerių vertės staklių importo į Rusiją paskutinį praėjusių metų ketvirtį buvo importuota iš Kinijos.
- Kinijos ir Rusijos subjektai bendradarbiavo gamindami bepiločius orlaivius Rusijoje
- Kinija padeda Rusijai tobulinti savo palydovinius ir kitus kosminius pajėgumus, kad juos būtų galima panaudoti kare. Tai gali padidinti Rusijos keliamą grėsmę visoje Europoje
- JAV prezidentas Joe Bidenas anksčiau Kinijos prezidentui Xi Jinpingui išreiškė susirūpinimą dėl netiesioginio Pekino dalyvavimo kare.
Šią savaitę iš vizito Pekine grįžusi JAV iždo sekretorė Janet Yellen sakė, kad įspėjo Kiniją, jog J. Bideno administracija yra pasirengusi taikyti sankcijas Kinijos bankams, bendrovėms ir Pekino vadovams, jei jie padės Rusijos kariuomenei dalyvauti kare.
J. Bidenas jau davė jai leidimą taikyti sankcijas finansų įstaigoms, padedančioms Rusijos kariniam-pramoniniam kompleksui.
Kitą mėnesį JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas turėtų vykti į Kiniją derybų.
Kinija teigia neteikianti Rusijai ginklų ar karinės pagalbos, tačiau ji palaiko tvirtus ekonominius ryšius su Maskva, kaip ir kitos sąjungininkės, pavyzdžiui, Indija.
Pastaraisiais mėnesiais vis labiau ekonomiškai ir diplomatiškai izoliuota Rusija tapo labiau priklausoma nuo Kinijos.